Ka Turu-uuringute küsitluses tõusis Reinsalu populaarseimaks peaministrikandidaadiks

Urmas Reinsalu ja Kaja Kallas.
Urmas Reinsalu ja Kaja Kallas. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Peaminister Kaja Kallase kolmas ametiaeg on viinud tema toetusest üle poole, samas kui Isamaa esimees Urmas Reinsalu on tõusnud populaarseimaks peaministrikandidaadiks, näitas Eesti Päevalehe tellitud Turu-uuringute AS-i küsitlus.

Kui aprillis pärast riigikogu valimisi toetas Kallast peaministrina lausa 39 protsenti vastanuid, siis oktoobri lõpus ja novembri alguses tehtud küsitluses on tema toetus sulanud 17 protsendini.

Kõige populaarseimaks peaministrikandidaadiks tõusis Isamaa esimees Urmas Reinsalu 29 protsendiga.

EKRE esimeest Martin Helmet sooviks peaministrina näha 14 protsenti, sama palju oli neid, kes näeksid peaministritoolil Keskerakonna uut esimeest Mihhail Kõlvartit.

Tähelepanuväärne on, et augustis kui Keskerakonna esimees oli Jüri Ratas, oli tema toetus 21 protsenti. Kui Ratast toetas 17 protsenti eestlastest valijatest, siis Kõlvartit vaid kolm protsenti.

SDE ja Eesti 200 juhtidest kui peaministrist endiselt ei mõelda. Sotside esimeest Lauri Läänemetsa toetab neli protsenti, Eesti 200 ameti maha panevat juhti Lauri Hussarit kaks protsenti vastanuid. 

19 protsenti vastanutest ei osanud oma peaministrieelistust välja tuua. Turu-uuringud küsitlesid 26. oktoobrist 6. novembrini 899 üle 18-aastast Eesti kodanikku. 

Sarnaseid tulemusi Turu-uuringute küsitlusele näitas ka kaks päeva varem avalikustatud Norstati küsitlus - ka seal oli kõige populaarsem peaministrikandidaat Isamaa esimees Urmas Reinsalu.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: