Iisraeli armee hõivas Gaza parlamendihoone ja teisi Hamasi asutusi

{{1699945920000 | amCalendar}}
Gazas käivad ägedad lahingud
Gazas käivad ägedad lahingud Autor/allikas: SCANPIX/ REUTERS/ISRAELI DEFENSE FORCES

Iisraeli armee hõivas Gaza parlamendihoone ja teisi Hamasi asutusi. Iisraeli väed jätkavad Gaza linna suurima haigla piiramist, meditsiinitöötajad teatasid samas, et elektri puudumise tõttu läheb patisentide olukord aina halvemaks. Iisrael teatas, et terroriorganisatsioon Hamas on rajanud haigla alla juhtimiskeskuse. Iisraeli sõnul viitavad tõendid pantvangide hoidmisele Gaza lastehaiglas.

Oluline 14. novembril kell 20.51:

- Iisraeli armee hõivas Gaza parlamendihoone ja teisi Hamasi asutusi;

- ÜRO juhti häirib sügavalt kohutav olukord Gaza haiglates;

- Iisraeli välisminister: Punane Rist pole saanud pantvangidega kohtuda;

- Iisraeli armee: Gazas vangis hoitud naissõdur suri;

- Iisrael jätkab Gaza linna suurima haigla piiramist;

- Iisrael: tõendid näitavad pantvangide hoidmist Gaza lastehaiglas;

- UNRWA: Gazas on tapetud üle 100 ÜRO töötaja

ÜRO juhti häirib sügavalt kohutav olukord Gaza haiglates

ÜRO peasekretär António Guterres ütles teisipäeval, et teda häirib sügavalt Gaza sektori haiglates valitsev kohutav olukord, milles tuleb inimestel hakkama saada elektrita ning Iisraeli rünnakute tõttu kuhjuvad lagunevad laibad.

Guterrese pressiesindaja ütles avalduses, et ÜRO juhti häirib tugevalt see kohutav olukord ning inimelude kaotus mitmes Gaza haiglas.

"Inimsuse nimel, peasekretär kutsub viivitamatult kehtestama humanitaarrelvarahu," seisis avalduses.

Varem päeval kritiseeris Iisraeli välisminister Eli Cohen Guterrest, öeldes, et viimane ei vääri maailmaorganisatsiooni juhi ametit.

"Guterres ei vääri ÜRO juhi kohta. Guterres ei aidanud kaasa ühelegi rahuprotsessile kogu regioonis... Nii nagu kõik vabad rahvad peaks Guterreski ütlema selgelt ja kõlavalt: "Vabastage Gaza Hamasist!"," ütles Cohen ÜRO Genfi esinduses peetud pressikonverentsil.

Iisraeli armee hõivas Gaza parlamendihoone ja teisi Hamasi asutusi

Iisraeli armee teatas teisipäeval, et juudiriigi sõdurid liikusid oma suurpealetungil Palestiina enklaavis üha sügavamale. Armee teatel hõivasid selle sõdurid Gaza linnas parlamendihoone ja mitu Hamasi juhitavat valitsusasutust.

"Sõjaväeüksused võtsid kontrolli Hamasi parlamendi, valitsushoone, Hamasi politsei peakorteri ja inseneeriakompleksi üle, mis teenis relvade tootmise ja arendamise instituudi eesmärki", teatas armee avalduses.

Iisraeli välisminister: Punane Rist pole saanud pantvangidega kohtuda

Punane Rist ei ole kohtunud ühegi Gaza sektoris Palestiina islamistliku äärmusrühmituse Hamas käes viibiva pantvangiga, ütles Iisraeli välisminister Eli Cohen teisipäeval pärast kohtumist Rahvusvahelise Punase Risti Komitee (ICRC) presidendiga.

"Kuni tänaseni ei ole ükski meie pantvang kohtunud Punase Ristiga... meil ei ole neist tõenduseks mingit elumärki," ütles Cohen ajakirjanikele Genfis, kus kohtus eelnevalt ICRC juhi Mirjana Spoljariciga.

Iisraeli armee: Gazas vangis hoitud naissõdur suri

Iisraeli armee kinnitas teisipäeval, et terroriorganisatsiooni Hamas kätte vangi langenud naissõdur Noa Marciano on surnud.

Iisraeli armee mõistis terroriorganisatsiooni Hamas barbaarse tegevuse teravalt hukka ning avaldas kaastunnet Noa Marciano perekonnale. Armee lubas jätkata Marciano perekonna toetamist. 

Iisrael jätkab Gaza linna suurima haigla piiramist

Iisraeli väed jätkavad Gaza linna suurima haigla piiramist, meditsiinitöötajad teatasid samas, et elektri puudumise tõttu läheb patisentide olukord aina halvemaks. Iisrael teatas, et terroriorganisatsioon Hamas on rajanud haigla alla juhtimiskeskuse. 

Haiglas viibivad tuhanded inimesed. Nad on välismaailmast suures osas ära lõigatud. Haigla töötajad väidavad, et Iisraeli väed on haigla täielikult ümber piiranud. 

Israel teatas, et haigla all asub Hamasi juhtimiskeskus. Hamas kasutab meditsiinitöötajaid ja patsiente inimkilbina. 

Gaza suurima haigla direktor rääkis teisipäeval, et haiglakompleksi alal maeti massihauda 179 inimest, nende seas imikud ja patsiendid, kes surid intensiivravi osakonnas.

Iisrael: tõendid näitavad pantvangide hoidmist Gaza lastehaiglas

Iisraeli armee teatas esmapäeval, et tal on tõendeid, mis näitavad, et Palestiina äärmusrühmituse Hamas võitlejad hoidsid pärast 7. oktoobri rünnakut pantvange Gaza linna lastehaiglas. Iisraeli teatel hoiab Hamas haiglates veel relvastust ja lõhkeaineid. 

UNRWA: Gazas on tapetud üle 100 ÜRO töötaja

Palestiina põgenike eest vastutav ÜRO amet UNRWA teatas esmaspäeval, et alates sõja puhkemisest on Gazas tapetud vähemalt 102 ÜRO töötajat. Agentuur teatas, et vigastada on saanud vähemalt 27 ÜRO töötajat. 

ÜRO esindused üle maailma langetasid Gazas hukkunud töötajate austuseks lipud poolde masti. 

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: WSJ/CNN/I24

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: