Jufereva-Skuratovski lahkub Keskerakonnast ja liitub Reformierakonnaga

{{1700049480000 | amCalendar}}
Maria Jufereva-Skuratovski
Maria Jufereva-Skuratovski Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Riigikogu liige Maria Jufereva-Skuratovski lahkub Keskerakonna ridadest ja liitub Reformierakonnaga.

Jufereva-Skuratovski ütleb Ekspressile, et tal tekkis peale kongressi, kus Mihhail Kõlvart juhiks valiti tunne, et Keskerakond kaotas vajaliku tasakaalu ja selge arusaama, kuhu suundutakse, mida saavutada soovitakse ning kelle huve täpselt esindatakse.

"Ma ei leia enda jaoks Keskerakonnas enam piisavalt sisu, usaldustunnet ja perspektiivikat visiooni," nentis poliitik.

Ta lisas, et vaatamata ebapopulaarsetele otsustele on just Reformierakonnal olemas plaan, kuidas rahandus korda teha ja Eesti majandus uuele kasvule viia.

Jufereva-Skuratovski ütles ERR-ile, et üksi on poliitikat keeruline ellu viia ning Reformierakonnaga liitudes on tal võimalus Eesti poliitikat mõjutada.

"Praegu on seis selline, et just Reformierakond määrab Eesti poliitikat ja mandaatide jaotus riigikogus on selline, et lähiaastatel Reformierakond moodustab valitsuskoalitsiooni. Seis nii Eestis kui ka kogu maailmas on nii pingeline ja turbulentne, et tegelikult meil ei ole aega oodata, kuna situatsioon ise kuidagi paraneb või probleemid lahenevad. On vaja tegutseda kohe ja praegu," ütles Jufereva-Skuratovski.

Poliitik märkis, et jätkab ka Reformierakonnas tegelemist endale südamelähedaste teemadega, milleks on haridus, energiajulgeolek, välispoliitika ja majandus.

"Ma teadvustan endale, et olen valinud väga keerulise tee. Minu ees seisab väga vastutusrikas ja keeruline ülesanne, esiteks tõestada oma praegustele valijatele, et ma tõepoolest seisan nende huvide eest ja kaitsen neid, samas tõestada ka võimalikele uutele valijatele, et seisan ka nende huvide eest. Kuidas see mul õnnestub, sellest sõltub ka minu poliitiline karjäär," ütles Jufereva-Skuratovski.

Rahvasaadikutest on praeguses koosseisus Keskerakonnast lahkunud Tõnis Mölder ja Jaanus Karilaid. Mõlemad liitusid Isamaaga.

Jufereva-Skuratovski rõhutas, et Reformierakond ei ole talle midagi lubanud ning tema tulevikuvisioon jääb samaks, mis see oli Keskerakonnas ning tulevikus sooviks võimaluse korral asuda ka ministriametisse.

Lisaks lahkusid Mihhail Kõlvarti Keskerakonna juhiks valimise järel parteist ka endine Tallinna linnapea ja minister Taavi Aas ning paljud munitsipaalpoliitikud, näiteks Rakvere linnapea Triin Varek. Jufereva-Skuratovski on aga esimene tuntud keskerakondlane, kes liitub Reformierakonna, mitte Isamaaga. 

Jufereva-Skuratovski liitus Keskerakonnaga 4. juunil 2013. Ta kandideeris viimastel riigikogu valimistel Tallinnas Kesklinna, Lasnamäe ja Pirita linnaosa valimisringkonnas ja sai 822 häält.

Keskerakonna fraktsioon riigikogus muutub ühtlasi nüüd väiksemaks Eesti 200 fraktsioonist. Kui Eesti 200 fraktsiooni kuulub 14 rahvasaadikut, siis Keskerakonna fraktsiooni jääb neid alles vaid 13. Reformierakond saab nüüd parlamendis loota suisa 38 rahvasaadiku häälele.

Allikas: intervjueeris Igor Žurjari

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: