Elektri börsihind kerkib teisipäeva õhtul 777 euroni

{{1700486520000 | amCalendar}}
Elektri ülekandeliin.
Elektri ülekandeliin. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Soome Olkiluoto tuumajaama kolmanda reaktori rikke tõttu kerkib elektri börsihind teisipäeval kella 16–17 ajal 777,18 euroni megavatt-tunnist.

Börsihind on teisipäeval Eesti, Soome, Läti ja Leedu hinnapiirkonnas ühtlane, päeva keskmiseks hinnaks kujuneb 287,87 eurot megavatt-tunni eest.

Öösel jääb elektri hind napilt alla 100 euro megavatt-tunnist, kella seitsmest hommikul kerkib see 550 euro juurde megavatt-tunni kohta. Peale seda liigub hind 400 euro ümbruses ning jõuab kella 16 ja 17 vahel tippu 777,18 euro juures megavatt-tunni eest.

Järgneval tunnil langeb hind 345 eurole ning hilistel õhtutundidel alla 200 euro.

Olkiluoto tuumajaam teatas esmaspäeval, et jaama kolmas reaktor lülitus pühapäeval automaatselt välja, kuna süsteem tuvastas selle töös tehnilise rikke. Elektritootmine kolmandas reaktoris taastub teisipäeval, täisvõimsusel hakkab kolmas reaktor tööle vastu neljapäeva.

Teollisuuden Voima (TVO) teatas, et vea põhjuseks oli temperatuurimõõdiku rike generaatori jahutussüsteemis.

Teisipäeval kujundavad Soome ja Baltikumi hinda ka külm ilm ja kehvad tuuleolud, mis pärsivad tuuleelektri tootmist.

Endiselt on töökorrast väljas ka Auvere elektrijaam, mille aastahoolduse lõpu tähtaega on praeguseks pikendatud juba kaks korda.

Kui hooldus pidi algselt lõppema oktoobris, siis esimest korda pikendati selle kestust 13. novembrini ja seejärel 25. novembrini.

Eesti Energia teatel Auvere hooldusel aga elektri hinnale mõju ei ole. "Olkiluoto 3 rikkest tingitud elektri puudujääki Auvere jaam ei suudaks asendada, seega selles vaates mõju hinnale puudub," ütles ettevõtte pressiesindaja Mattias Kaiv.

Kaivu sõnul on Auveres peamised suuremahulised hooldus- ja paigaldustööd tehtud, kuid jaama seadistamine ja mitmesugused tööd erinevatel režiimidel töötamiseks on nõudnud veel lisaaega.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: