X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Riigikaitse nõukogu istung lükkub obstruktsiooni tõttu edasi

Lauri Hussar riigikogu koridoris.
Lauri Hussar riigikogu koridoris. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Riigikogu esimees Lauri Hussar (Eesti 200) tegi president Alar Karisele ettepaneku lükata edasi kolmapäeva õhtuks kokku kutsutud riigikaitsenõukogu istung.

Riigikogu esimees informeeris Karist, et seoses parlamendi tööga ei saa riigikogu saadikutest riigikaitse nõukogu liikmed osaleda istungil. Parlamendi liikmete osalemine riigikaitsenõukogu istungil on aga tema sõnul oluline.

"Tegin president hr. Alar Karisele sellise ettepaneku, sest tegemist on riigikogu tööajaga, mil on saalis mitu olulist seaduseelnõu, mis lähevad hääletamisele ning on seotud usaldusküsimusega. Riigikogu istungil osalevad nii riigikogu esimees, riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees, riigikogu väliskomisjoni esimees kui rahandusminister, kes kõik kuuluvad ka riigikaitse nõukogusse ning ei saa seetõttu sel päeval osaleda riigikaitse nõukogu istungil," ütles Hussar ERR-ile.

"Palusin istungi lükata järgmisesse nädalasse, mil riigikogus ei toimu istungjärku, mis annab riigikaitse nõukogus osalemise võimaluse kõigil liikmetel, kelle kohalolu on nõutud," lisas ta.

Uus istungi toimumise aeg teatatakse enne selle toimumist.

Teisipäeval jäi riigikogus valitsuse usaldusküsimusega seotud eelnõu arutelu opositsiooni obstruktsiooni tõttu pooleli.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: