X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Puidukoda ostis Stora Ensolt Näpi saeveski

Näpi saeveski.
Näpi saeveski. Autor/allikas: Dmitri Fedotkin/ERR

Puidutööstusettevõte Puidukoda teatas, et on lõpule viinud Stora Enso Näpi saeveski ostmise tehingu.

Ostutehing hõlmab endas kogu endise Näpi saeveski kasutuses olevate maa ja hoonete ning puidu väärindamisega seotud seadmeid, tehingu alla ei kuulu saeliin koos tehnikaga. 

Puidukoda teatas, et see ost võimaldab neil oluliselt suurendada oma tootmisvõimsust, kindlustades laienemisvõimaluse rahvusvahelistel eksportturgudel ning samal ajal pakkuda tööd kohalikele elanikele. 

"Olukord puidusektoris on viimastel aastatel olnud erinevaid väljakutseid pakkuv, kuid usume puidu kasutuse pikaajalisse kasvu. Tootmisvõimsuse kasvatamine puidu väärindamisega seotud protsessides – nii hööveldamine kui ka värvimine – aitab tugevdada meie positsiooni olemasolevatel turgudel ning võita juurde uusi," ütles Puidukoda OÜ tegevjuht Eveli Opmann. 

Soome metsatööstuskontsern Stora Enso teatas Näpi saeveski sulgemisest juunis. Siis oli plaanis saeveski tegevus lõpetada järk-järgult selle aasta lõpuks.

Stora Enso puidutoodete äridivisjoni asepresident Lars Völkel ütles, et saeveski müük oli üks mitmest meetmest, et parandada Stora Enso grupi pikaajalist konkurentsivõimet ja kasumlikkust. "Oleme väga rahul, et jõudsime kokkuleppele Puidukojaga, kes pöörab Näpi saeveskile vajalikku tähelepanu ning tagab selle püsiva arengu," ütles ta.

Puidukoda on Lõuna-Eestis Karksis asuv 1997. aastal asutatud Prantsuse kapitalil põhinev höövlitööstus. Puidukoda OÜ omanikfirma on Groupe Rose. 

Puidukoja põhitegevus on okaspuu höövelmaterjali tootmine ning turustamine. Puidukoja tooteid müüakse enam kui 35 riigis üle maailma, ligi 90 protsenti toodangust hõlmab eksport Euroopasse, Aasiasse ja Põhja-Ameerikasse.

2022. aastal oli ettevõtte müügikäive 58 miljonit eurot. Ettevõte on Viljandimaa üks suurimaid tööandjad, andes tööd enam kui 100 töötajale.

Näpi saeveski toodab saematerjali, järeltöödeldud puitu ja puidugraanuleid. Näpi saeveski aastane saematerjali tootmismaht on 50 000 kuupmeetrit. Kahe höövliliini ja värviliini aastane tootmismaht on 180 000 kuupmeetrit järeltöödeldud puitu. Lisaks toodab saeveski 25 000 tonni graanuleid aastas.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: