X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Taro: metropoliidi väljasaatmine oli ootuspärane

Foto: Priit Mürk/ERR

Igor Taro sõnul oli ootuspärane, et politsei- ja piirivalve amet keeldus pikendamast Moskva Patriarhaadi Eesti õigeusu kiriku metropoliit Eugeni ajutist elamisluba, kuid rõhutas, et probleem on laiem.

"Mingil määral see oli ootuspärane. Küsimus ei ole ainult ühes isikus, vaid kogu selles struktuuris laiemalt. Moskva patriarhaat on Vene valitsuse ja võimudega tihedas seoses olev struktuur," ütles riigikogu liige ja Ukraina sõja teemalise päeviku pidaja Igor Taro "Ringvaates".

"See teema ei ole üldse kiriku ega usuga seotud. See on seotud väga kahtlase struktuuriga – Moskva patriarhaadiga, mis on tegelenud sellega, et on õigustanud Venemaa agressiooni Ukrainas, on õnnistanud rakette ja relvi. On öelnud, et need kes lähevad Ukrainasse lapsi tapma satuvad paradiisi ja saavad kõik patud andeks," ütles Taro.

Taro sõnul on küsitav, mida teevad Eestis inimesed, kes kuuluvad struktuuri, mis Moskvas Ukraina agressiooni õigustab.

"Kui me vaatame Ukraina näitel, siis Ukraina on selle küsimuse väga tõsiselt ette võtnud. See on väga oluline julgeolekuküsimus," sõnas Taro.

Toimetaja: Valner Väino

Allikas: "Ringvaade", intervjueeris Marko Reikop

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: