Tööstustoodangu langus jätkus, energeetikas toimus väike kasv

Eesti tööstusettevõtted andsid veebruaris püsivhindades 5,7 protsenti vähem toodangut kui aasta varem samas kuus.
Tööstustoodang kasvas mäetööstuses 19,3 protsenti ja energeetikas 2,6 protsenti, töötlevas tööstuses aga kahanes seitse protsenti, teatas statistikaamet.
Olulisematest töötleva tööstuse tegevusaladest vähenes veebruaris puidutöötlemine (16,9 protsenti), elektriseadmete (5,6 protsenti) ning arvutite ja elektroonikaseadmete tootmine (10,4 protsenti).
Statistikaameti juhtivanalüütiku Helle Bunderi sõnul suurenes veebruaris tööstustoodangu maht pisut rohkem kui kolmandikus töötleva tööstuse tegevusalades. "Suurema osatähtsusega tegevusaladest kasvas veebruaris keemiatoodete tootmine (2,9 protsenti), metalltoodete tootmine (0,9 protsenti), kummi- ja plasttoodete tootmine (0,8 protsenti) ning masinate ja seadmete remont ning paigaldus (26,8 protsenti)," selgitas Bunder.
Pea samale tasemele jäi ehitusmaterjalide tootmine, kahanedes vaid 0,5 protsenti, ning väike langus oli täheldatav ka toiduainete tootmises (1 protsenti).
Kogu töötleva tööstuse toodangust müüdi 2024. aasta veebruaris 66,1 protsenti välisturule.
Võrreldes 2023. aasta veebruariga kahanes töötlevas tööstuses tööstustoodangu müük jooksevhindades 9,2 protsenti (kalendaarselt korrigeeritud andmetel). Toodangu müük siseturule vähenes 10,6 protsenti ning müük ekspordiks 8,4 protsenti.
Sesoonselt korrigeeritud andmete alusel toodeti veebruaris võrreldes jaanuariga tööstuses üks protsent ja töötlevas tööstuses 2,1 protsenti rohkem toodangut.
Energeetika valdkonnas kahanes veebruaris elektri tootmine koguseliselt (MWh) 8,6 protsenti, kuid soojuse tootmine kasvas 9,1 protsenti.