Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vahistati Tšubaisi arvatav ründaja

Venemaa vägede peastaap lükkab ümber teated, nagu oleks Venemaa Ühtse Energiasüsteemi juhile Antoli Tšubaisile eile tehtud atentaadi korraldamises kahtlustavana täna vahistatud mees töötanud kunagi sõjaväeluure peavalitsuses GRU.

Täna ennelõunal teatasid paljud Vene teabekanalid, et seoses Tšubaisi jaoks õnnelikult lõppenud atentaadiga on vahistatud GRU pensionilolev luuraja Vladimir Kratškov. Vene võimud on küll teatanud vahistamisest, kuid uurimise huvides pole vahitatu isikut avaldatud. Vene lehe Kommersant andmeil oli mitmendat põlve sõjaväelane Kratškov (57) 20 aastat tagasi eriüksuste väekoondise juht Afganistanis, kus ta olevat saanud tugevalt põrutada. Hiljem olevat ta olnud erivägede 15. brigaadi ülem Turkestani sõjaväeringkonnas. Vahendati ka uurijate arvamust, nagu oleks rünnak toimunud 'ideelistel põhjustel'.

Tšubaisi autot ja turvameeste saateautot rünnati eile hommikul Moskva lähistel Minski maanteel teeveerepommiga, pärast plahvatust külvas kaks moondamisrõivastes meest autod üle automaaditulega. Seejärel ründajad põgenesid autoga, mille numbri pealtnägijad üles kirjutasid. Nii leiti kahtlusalune Kratškov, kelle abikaasa nimel auto oli registreeritud. Koos Kratšoviga vahistati ka tema vanem poeg.

Tšubais tegeleb juba mõnda aega Venemaa energiasüsteemi restruktureerimisega. Ta teatas juba eile, et aimab, kes on rünnaku taga, aga ta ei avaldanud oma kahtlusi. Tšubais on üks Venemaa erastamise põhiideoloog ja teda peeti ekspresident Jeltsini halliks kardinaliks.

-Lenta.ru, AK

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: