X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Linnalabor kogub ideid Tallinna kesklinna mereäärse ala muutmiseks

Foto: Postimees/Scanpix

Täna algas ideede kogumine Tallinna kesklinna mereääre muutmiseks. Ideid Russalka ja Noblessneri vahelisele mereäärsele alale saab esitada kuni 31. augustini aadressil meretallinn.ee või Tallinna Merepäevadel. Ideede koguja, MTÜ Linnalabori eesmärk on parandada linnaruumi kvaliteeti, linnas elamise kultuuri ning soodustada teadmis- ja väärtuspõhiseid linnapoliitikaid.

Tallinna linnahalli taga asuv tühermaa ootab linnakodanike ideid ning pole kahtlustki, et ideid leidub hulganisti, vahendab "Aktuaalne kaamera".

Linnalabori ideekorje korraldaja Teele Pehki sõnul on visioonide kogumise eesmärk, et inimesed ise teeks rohkem midagi. "Idee esitamine on üks samm. Teine samm on, et ahaa - ma võingi ju midagi teha," selgitas Pehk, kes tõi näiteks, et antud tühermaal küll päris ujuma ei lähe, kuid näiteks pikniku pidamiseks on Pehki arvates antud lõik ideaalne.

Samas piirkonna arendamise teeb keerukaks see, et uueks loodav ala kuulub kolmele eri omanikule. Võsastunud mereäärse ala müüs linn ammu arendajale, kes planeeris siia suurt elamukompleksi.

Tallinna peaarhitekti Endrik Mänd ütles, et kehtiv detailplaneering näeb piirkonnas küllalt suuremahulisi ärifunktsiooniga elamuid. Ta tõdes aga, et huvi ei ole realiseerunud, kuigi planeering on kehtinud juba aastaid. "Nii et suure tõenäosusega see koht siin ootab ikkagi kaasaegsemat nägemust ja ümbermõtestamist," tunnistas Mänd.

Teisel pool Russalka ja sadama vahelist ala asub taraga piiratud tühermaa, mis kuulub Tallinna sadamale ning Linnahalli ümbrus on teadagi linna oma.

Linnalabori ideekorje toetajateks on Tallinna Sadam ja BLRT Grupp, mis tekitab lootust, et ideekorje tulemuste elluviimiseks tuleb ka raha.

Tallinna Sadama kinnisvara ärisuuna juhi Ahto Aderi arvates võiks antud piirkonda tulla linn-linnas kontseptsioonil põhinev arendus. "Loome uue kontseptsiooni - uue linnakeskuse. Kui te nüüd küsite, kas me selleks raha leiame - jah, loomulikult on meil see raha olemas, et seda protsessi käivitada ja olla pidevalt juures kasvõi kontseptsiooni kontrollijana," tunnistas Ader

Noblessneri kvartalit esindanud BLRT Grupi kinnisvara ärisuuna juht Ahto Ader lubas, et ideekorje saagist midagi kindlasti teostatakse. Lisaks elamutele, kaubakeskusele ja parklale peab mereäärse köitvaks muutmiseks olema seal ka kultuuri.

BLRT Grupi kinnisvara arendusdirektor Ivar Piirsalu tunnistas küll, et esimese hooga tööstushoonete kõrvale kerkivad elamu- ja äripinnad ei pruugi BLRT-le meele järgi olla, kuid tõdes, et iga ideed peaks natuke muutma ja kohandama reaalsetele vajadustele. "Sellises mereäärses kvartalis nagu näiteks Noblessneris peab koos eksisteerima nii elukondlik kui äriettevõtlus kui ka kultuur," tunnistas Piirsalu.

Toimetaja: Allan Rajavee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: