Jean-Marie Le Pen visati lõpuks tema enda poolt asutatud erakonnast välja ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Jean-Marie Le Pen.
Jean-Marie Le Pen. Autor/allikas: SIPA/Scanpix

Prantsuse Rahvusrinne viskas neljapäeval erakonnast välja selle asutaja ja endise esimehe Jean-Marie Le Peni.

Tema tütre Marine Le Peni juhitud erakond on juba pikemat aega üritanud teravate sõnavõttudega probleeme tekitanud 87-aastasest veteranpoliitikust vabaneda, kuid viimane on mitmete kohtuvõitude abil endiselt parteis püsinud ja võitlust jätkanud, vahendasid Le Figaro, BBC jt.

Tänase väljaviskamise aga vormistas erakonna juhatus kolm tundi kestnud koosolekul, millest ka Jean-Marie Le Pen ise osa võttis ning kõigi 15 tema vastu esitatud süüdistuse teemal sõna võttis.

Erakonna juhatus jõudis lõpuks otsusele, et Jean-Marie Le Peni tegevus ja väljaütlemised on kahjustanud erakonda ning ta tuleb liikmete hulgast välja arvata.

Varasemad katsed mehest vabaneda on erinevad kohtud tühiseks kuulutanud, sest väidetavalt polevat nende puhul järgitud õigeid protseduurireegleid. Äsjane juhatuse otsus peaks aga olema lõplik, kuid koosolekult saabunud Jean-Marie Le Pen kinnitas, et kavatseb endiselt asja kohtusse edasi kaevata.

Marine Le Pen on üritanud Rahvusrinnet distantseerida oma isa tihti rassistlikuks ning antisemiitlikuks peetud taustast. Erakonna aastakümneid tagasi asutanud Jean-Marie Le Pen on aga
tütre eesmärkidele aktiivselt vastu astunud ning viimased pool aastat on parteis möödunud pideva perekondliku tüli saatel.

Aprillis kordas Jean-Marie Le Pen oma kurikuulsat lauset, mille kohaselt olid natside poolt kasutatud gaasikambrid "kõigest detail ajaloost". Lisaks on partei eksliider nimetanud
praegust Prantsusmaa peaministrit Manuel Vallsi immigrandiks ning leidnud, et Teise maailmasõja ajal Natsi-Saksamaaga koostööd teinud Philippe Petaini ei tohiks reeturina käsitleda.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: