Jean-Marie Le Pen sai gaasikambreid puudutavate avalduste eest karistada ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Jean-Marie Le Pen.
Jean-Marie Le Pen. Autor/allikas: SIPA/Scanpix

Prantsuse kohus mõistis Rahvusrinde endise juhi Jean-Marie Le Peni süüdi inimsusevastaste kuritegude vaidlustamises ning karistas teda 30 000 euro suuruse trahviga.

Kohtuasi oli seotud Le Peni kurikuulsate ja korduvate avaldustega, mille kohaselt olid Natsi-Saksamaa poolt rajatud koonduslaagrite gaasikambrid tema arvates "vaid detail Teise maailmasõja ajaloos", vahendas Le Point.

2012. aastal mõistis kohus ta samade sätete alusel samuti süüdi seoses väljaütlemistega, mille käigus avaldas le Pen arvamust, et Prantsusmaa okupeerimine Natsi-Saksamaa poolt polnud "eriti ebahumaanne". 2014. aastal aga ütles ta, et Aafrikas levinud Ebola-viirus "võib lahendada Euroopa migratsiooniprobleemi".

Prantsusmaa seadustes on holokaustieitamine üsna põhjalikult sätestatud ning vastavad karistused küllaltki karmid.

Le Peni tabas eelmisel aastal tagasilöök, sest ta visati tema enda poolt asutatud erakonnast välja. Sellele eelnes pikk tüli tütar Marine Le Peniga, kes praegu Rahvusrinnet juhib.

Üks põhjustest, miks tütar isaga tülli pööras, oli see, et tütre arvates olid isa sõnavõtud erakonna jaoks liiga äärmuslikud. Marine Le Pen on üritanud muuta Rahvusrinnet senisest paremäärmuslikust erakonnast suurparteiks, mis oleks võimeline senistelt peavooluparteidelt võimu ära võtma.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: