Mereväe ülem astus ametist tagasi

{{1479826555000 | amCalendar}}
Foto: Postimees/Scanpix

Kaitseminister Hannes Hanso rahuldas teisipäeval mereväe ülema mereväekapten Sten Sepperi tagasiastumispalve. Kaptenmajor Ott Laanemets lahkub Sakala komandöri ametikohalt.

Mereväe ülem mereväekapten Sten Sepper esitas täna kaitseväe juhatajale tagasiastumispalve ning võttis sellega vastutuse miinijahtijal Sakala suurel hulgal alkoholi ja sigarettide veo eest, mida uurib prokuratuur.

"Mereväe ülem astub tagasi selle lubamatu looga kaasnenud mainekahju tõttu, sõltumata sellest, kuhu algatatud kriminaalasi ja ametkondlik juurdlus välja jõuavad," ütles kaitseminister Hannes Hanso. "Mereväekapten Sten Sepper seab oma otsusega tagasi astuda esiplaanile kaitseväe väärtused ja ohvitseri au. Eesti ohvitser peabki olema valmis täielikult vastutama oma vastutusalas toimuva eest."

Saates "Ringvaade" ütles Hanso, et maksumärkideta kauba leidmist Sakalalt ei saa aktsepteerida.

"See, kui meil miinijahtijaga Sakala tuleb Eesti vetesse praktiliselt tonn kanget alkoholi, peaaegu pool tonni veini, sadu liitreid õlut-siidrit ja üle poole miljoni maksumärkideta sigareti, siis unustame kättemaksujutu ilusasti ära," vastas Hanso saatejuhi küsimusele, kas ta vabastas Sepperi ametist kättemaksuks oma ametikoha kaotamise eest.

"Ma arvan, et mereväe ülem tegi õigesti. Keegi peab valdusalas sellise asja eest vastutuse võtma. Tänaseks on ka laeva komandör lahkumisavalduse kirjutanud. Nii et mehed käitusid aumehelikult. Eks uurimine tuleb toime ülejäänud detailidega. Minul kindlasti ei ole oma eelviimasel tööpäeval hea tunne sellist sammu teha, aga see on õige käik, et rahuldasin nende palve," lisas ta.

Hanso selgitas veel, et Sakalalt leiti tööstuslik kogus kaupu. "See pole nii, et sokutasin midagi taskusse, tõin laeva ja üritan seda kuidagi maale viia. Kogused on väga suured. Aga ma usun, et siin on juba prokuratuuri teema detailidega tegeleda. Aga sõnumina on see väga selge, et Eesti kaitseväes ei saa sellist asja aktsepteerida, Eesti riigi vara ei saa kasutada ilmselt maksuvaba toodangu Eestisse toomise eesmärgiga," rääkis minister.

Kaitseväe teenistuse seadus sätestab, et kaitseväe peastaabi ülema ja väeliigi ülema ametikohale nimetab tegevväelase kaitseminister Kaitseväe juhataja ettepanekul.

Mereväekapten Sten Sepper jätkab teenistust kaitseväe peastaabis vanemstaabiohvitserina.

Ametist lahkub Sakala komandör

Miinijahtija Sakala komandör kaptenmajor Ott Laanemets esitas mereväe juhtkonnale avalduse teisele ametikohale üleviimiseks.

Mereväe juhtkond rahuldas kaptenmajor Laanemetsa palve, endine miinijahtija Sakala komandör jätkab oma teenistust mereväe koolis.

2000. aastal tegevteenistust alustanud kaptenmajor Ott Laanemets asus mereväe laevastiku miinijahtija Sakala komandöri ametikohale eelmise aasta augustis.

Maksu- ja tolliamet avastas 11. novembril Tallinnasse paaripäevasele puhkusele saabunud NATO miinitõrjegruppi kuuluva miinijahtija Sakala pealt 56 kasti sigarette ning umbes tuhat liitrit kanget ja natuke lahjat alkoholi, mis kõik olid maksumärkideta.

Toimetaja: Priit Luts, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: