Sigaretiveo eest määrati trahv 21 Sakala meeskonnaliikmele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Miinijahtija Sakala.
Miinijahtija Sakala. Autor/allikas: mil.ee

Maksu- ja tolliamet karistas rahatrahviga 21 mereväe miinijahtija Sakala meeskonnaliiget, kes tõid Eestisse lubatust rohkem sigarette, 20 juhul on otsus jõustunud ning üks trahvi saanutest kaebas otsuse edasi.

Maksu- ja tolliameti pressiesindaja ütles BNS-ile, et amet eraldas miinijahtija pardalt leitud maksumärkideta alkoholi ja sigarettide asjus algatatud kriminaalasjast väärteona menetlemiseks need juhtumid, kus sigarette toodi Eestisse rohkem kui reisija piirnorm lubas. Kriminaalasjast eraldati ja edastati edasiseks väärteomenetluseks 21 juhtumit.

Pressiesindaja sõnul tuvastati miinijahtija pardal 25 inimest, kellele kuulus kokku 282 676 sigaretti. Nelja inimese suhtes menetlust ei alustatud ja neile tagastati kokku 2520 sigaretti, sest sigarettide kogus ei ületanud lubatud piirnormi ehk 800 sigaretti.

Menetlusse jäänud 21 väärteost 20 osas on otsused jõustunud. Sigaretikogused, mis üle piiri inimese kohta toodi, jäid vahemikku 980-54 576 sigaretti. Määratud trahvisummad jäävad vahemikku 100-800 eurot.

Üks trahviotsus kaevati edasi.

Maksu- ja tolliameti tolliosakonna uurijad avastasid 2016. aastal toona NATO miinitõrjegruppi kuulunud miinijahtija Sakala pardalt 56 kasti sigarette ning umbes tuhat liitrit kanget ja natuke lahjat alkoholi, mis kõik olid maksumärkideta. Ametnikud ei avaldanud salasuitsude päritoluriiki. Juhtumist andis ametile teada mereväe juhatus.

Maksu- ja tolliamet alustas kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvide järgi, mis käsitlevad alkoholi ja tubaka käitlemise korra rikkumist. Leitud kogus ületab väärteo ja kriminaalkoosseisu piirmäära umbes viiekordselt.

Juhtunu tõttu astus tagasi mereväe ülem mereväekapten Sten Sepper, miinijahtija Sakala komandör kaptenmajor Ott Laanemets esitas avalduse teisele ametikohale üleviimiseks.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: