Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kaitsepolitsei pidas jaanuaris kinni GRU poolt värvatud mehe

{{1491984240000 | amCalendar}}
Kapo  aastaraamatu esitlus
Kapo aastaraamatu esitlus Autor/allikas: PM/Scanpix

Kaitsepolitsei peadirektori Arnold Sinisalu sõnul pidas kaitsepolitsei tänavu jaanuari alguses kinni Vene Kindralstaabi Luurepeavalitsuse (GRU) poolt värvatud mehe.

Sinisalu märkis kolmapäeval kapo värske aastaraamatu esitlusel, et kriminaaluurimine käivitati karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb välismaalase poolt Eesti riigi iseseisvuse ja sõltumatuse vastu suunatud vägivallata tegevuse toimepanemist.

Kuna kriminaaluurimine veel kestab, siis üksikasjalikumat teavet selle kohta veel anda ei saa.

"Kui on õige aeg, siis kindlasti riigiprokuratuur ja kaitsepolitsei selle kohta võimaluse piires ka infot annavad," kinnitas Sinisalu.

9. jaanuaril tabatud Venemaa kodanikku, keda ähvardab süüdimõistmisel kuni 15-aastane vangistus.

Kriminaalasja uurimist juhtiv riigiprokurör Inna Ombler ütles ERR-ile, et riigivastases kuriteos kahtlustatavana kinni peetud mees viibib kohtu loal vahi all.

"Prokuratuur on alati oluliseks pidanud koostööd kaitsepolitseiga. Viimase kahe aasta jooksul oleme kohtusse viinud kokku viis riigivastast kuritegu. Nendes juhtumites on tänaseks olemas jõustunud süüdimõistvad kohtuotsused," märkis Ombler.

Tema sõnul on viimastel aastatel eriti täheldatav Venemaa eriteenistuste huvi selliste Eesti vabariigi kodanike vastu, kes otseselt ei oma juurdepääsu riigisaladusele.

"Reeglina on tegu nii Eesti vabariigi kui ka Venemaa Föderatsiooni kodakondsust omavate inimestega, kes tegelevad erinevate piiriüleste kuritegude toimepanemisega, mis hõlbustab Venemaa eriteenistustel nende värbamist Eesti-vastasele salajasele koostööle," ütles Ombler.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: