Euroopa riigid tervitasid Macroni võitu esimeses voorus

Foto: Pierre Villard/SIPA/Scanpix

Euroopa riigid tervitasid Emmanuel Macroni võitu Prantsusmaa presidendivalimiste esimeses voorus.

Venemaa lubas austada tulemusi ja avaldas lootust suhete paranemiseks Prantsusmaaga. Saksamaa välisministri Sigmar Gabrieli sõnul ootaks Prantsusmaad ja ka ülejäänud Euroopat ees rasked ajad, kui samuti teise vooru jõudnud Rahvusrinde juht Marine Le Pen valimiste teise vooru 7. mail võidaks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Peab ütlema, et Le Peni programm maksab sadu tuhandeid, kui mitte miljoneid töökohti nii Prantsusmaal kui ka terves Euroopas. Seda tehtaks tavaliste tööliste arvelt ning seetõttu meie toetame Emmanuel Macroni. Ja see pole tähtis mitte ainult Prantsusmaale, vaid kogu Euroopale. See on suur võimalus uueks alguseks," rääkis Gabriel.

"Meie, eurooplased, oleme pühendunud sellele, et ei lase õnnestuda neil, kes tahavad Euroopat, Euroopa tsivilisatsiooni lammutada. Eurooplased ei lase natsismi ja fašismi jäänukitel segamini lüüa Lääne ja Euroopa tsivilisatsiooni. Eilne tulemus Prantsusmaal tõestas seda ja tegi seda otsustavalt," kommenteeris Kreeka president Prokopis Pavlopoulos.

Euroopa Liidu välisteenistuse kõrge esindaja Federica Mogherini ütles, et tema põlvkond lootis Macroni edasipääsu.

"Säutsusin eile nii, sest näha EL-i ja Prantsusmaa lippe koos ning tervitada Emmanuel Macroni tulemust, oli ühe põlvkonna lootus. Euroopa ja Prantsuse lipud koos kinnistavad inimese ideniteeti ning viimane saab üheaegselt olla Prantsuse ja Euroopa oma. Ja just nii tunneb suur osa minu põlvkonnast, mis on osa ka Emmanueli põlvkonnast," rääkis Mogherini.

Ka Soome peaminister Juha Sipilä ütles, et on tulemusega rahul.

"Ma kommenteerin harva teise riigi valimistulemusi, kuid olen rahul, et reformi- ja euroopameelne presidendikandidaat võitis esimeses voorus. Nüüd on laud teiseks voorus selge," ütles ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: