Jean-Marie Le Peni hinnangul on tütre kampaania liiga pehme

Foto: Charles Platiau/Reuters/Scanpix

Prantsusmaa presidendikandidaat Marine Le Pen astus populistliku Rahvusrinde juhi kohalt ajutiselt tagasi, et keskenduda valimiskampaaniale. Erakonna asutaja Jean-Marie Le Pen kritiseeris aga tütre kampaaniat, nimetades seda liiga pehmeks.

Prantsuse riigijuhid mälestasid teisipäeval presidendipalee hoovis politseinikku, kes hukkus üksikründaja käe läbi möödunud reedel Champs-Elyséel, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Pärast leinaseisakut jätkus aga presidendivalimiste kampaania. Esimeses voorus teiseks jäänud Marine Le Pen taandas end ajutiselt Rahvusrinde juhi kohalt, et keskenduda teise vooru eelsele kampaaniale.

Presidendikandidaadi tagamõte on positsioneerida end ka teistele potentsiaalsetele valijatele sobivamas valguses.

Viimane arvamusküsitlus näitas, et valimiste teises voorus 7. mail kogub tsentristlik kandidaat Emmanuel Macron 61 ja Marine Le Pen 39 protsenti häältest.

Marine Le Peni isa, Jean-Marie kritiseeris aga teravalt tütre kampaaniat, leides, et see ei olnud piisavalt agressiivne.

"See kampaania oli liiga tagasihoidlik. Kui ma oleksin olnud tema asemel, oleksin teinud Trumpi stiilis kampaania - veelgi avatum ja väga agressiivne nende suhtes, kes vastutavad meie riigi dekadentsi eest, olgu vasakul või paremal tiival," kommenteeris ta.

Marine Le Pen on proovinud end isa veelgi äärmuslikumast maailmavaatest eemaldada, kuid see ei ole nii lihtne. Jean-Marie Le Pen ei ole küll enam parteis, kuid ta on endiselt mõjukas oma endises erakonnas.

Tugevat sidet näitab ka tõsiasi, et Jean-Marie Le Peni juhitud fond andis parteile kampaania tegemiseks 6 miljonit eurot laenu.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: