Graafik: riigiametite kõige paremini tasustatud töökohad

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Raha. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Avaliku teenistuse seaduse alusel avalikustatakse igal aastal riigiametnike palgad ning nendest andmetest nähtub, et kõrgeimat töötasu saavad maanteeameti ja sotsiaalkindlustusameti peadirektor ning riigikohtu esimees.

Selle aasta 1. jaanuari seisuga oli ametnikke Eestis kokku 20 050, mis moodustab 70 protsenti avalikust teenistusest. Ülejäänud avaliku teenistuse töötajad on töölepingulised töötajad ning need, kes teevad avalikku võimu toetavat tööd, näiteks personalitöötajad, raamatupidajad ja asjaajajad.

Ametnike keskmine kuupalk oli mullu ligikaudu 1496 eurot.

Kõrgeima põhipalga, 5800 eurot kuus teenis eelmisel aastal maanteeameti peadirektor.

5400 eurot sai palka sotsiaalkindlustusameti juht ning üle 5000 euro oli igakuine brutopalk ka riigikohtu esimehel, kaitseväe juhatajal, Viru maakohtu esimehel ning ka kolmel riigikohtu töötajal: halduskolleegiumi, kriminaalkolleegiumi ja tsiviilkolleegiumi esimehel.

Kõige napima sissetulekuga ametnikud töötavad Tartu maakohtus, mille kordnikud peavad leppima 470 euroga kuus. Palgatabeli lõppu jäävad ka teiste maakohtute kordnikud.

Samas teenivad 600-eurost kuupalka ka näiteks statistikaameti andmetöötluse ja registrite osakonna statistikud.

Aastaga vähenes ametnike arv 1,6 protsendi ehk 317 inimese võrra. Avalikus teenistuses tervikuna töötab aastatagusega võrreldes 2,1 protsenti ehk 600 inimest vähem.

Ametnikest peaaegu pooled on alla 40-aastased, neist 53 protsenti on naised 47 protsenti mehed. 66 protsenti ametnikest on kõrgharidusega, kohalikest omavalitsuses on kõrgharidus lausa 77 protsendil ametnikest.

Toimetaja: Karin Koppel, Greete Palmiste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: