Ratas kohtus Ämari lennubaasis liitlastega

Peaminister Jüri Ratas kohtus esmaspäeval esmakordselt Ämari lennubaasis NATO õhuturbemissiooni teostava Prantsusmaa lennusalga liikmetega ning tervitas Suurbritannia mitmeotstarbeliste helikopterite Lynx Wildcat AH1 meeskonda ja peagi Eestist lahkuvaid Ameerika Ühendriikide rahvuskaardi õhuväelasi.

Peaministri sõnul on hea kohtuda Prantsusmaa kaitseväelastega päeval, mil Eesti liitus prantslaste loodud Euroopa kaitsevalmiduse algatusega.

"Prantsusmaa ja Eesti kaitsekoostöö on praegusel ajal väga tugev, ja seda nii kahe riigi vahel, multilateraalselt kui NATO-s. Eesti on oma liitlastele tänulik, sest nende kohalolek kindlustab nii meie kui terve Balti regiooni julgeolekut. Samas anname ka omalt poolt rahvusvahelise julgeoleku tagamisse märgatava panuse," sõnas Ratas.

Eesti on peagi saatmas kuni 50-liikmelist üksust Prantsusmaa juhitud operatsiooni Barkhane Malis.  

Peaminister ja kaitseväe juhataja kindral Riho Terras said Ämaris ülevaate prantslaste lahinglennukitega Mirage 2000-5 teostatavast Balti õhuruumi turvamisest. Prantsusmaa võttis õhuturbe Ämaris üle mais Itaalia üksuselt.  

Lisaks tutvustati peaministrile suurõppusel Siil 2018 osalenud Suurbritannia helikoptereid ja Ameerika Ühendriikide õhuväelaste kogemust Eestis väljaõppe teostamisest. Hävituslennukitega F-16 opereeriv rahvuskaardi üksus viibis Ämaris rahvusvahelise õppuse Saber Strike raames.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: