Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Venemaa seostab Nord Streami probleeme poliitilise sabotaažiga

Gaasitorud Leningradi oblastis.
Gaasitorud Leningradi oblastis. Autor/allikas: TASS/Scanpix

Vene energeetikaminister Aleksandr Novak ütles esmaspäeval Nord Streami gaasitoruprojekti laiendamisel tekkinud probleemidele viidates, et Venemaa investeeringud kannatavad poliitilise sabotaaži tõttu.

Novak märkis Istanbulis ülemaailmsel naftakongressil, et energianõudlus hakkab lähiaastail kasvama ja on väga tähtis, et tarneid ei pärsiks poliitika.

"Me oleme viimasel ajal kohanud väga sageli infrastruktuuri arendamisel kunstlikke piire, teatud energiaallikate ja tarnijate kunstlikku eelmistamist," lisas ta. "Me näeme majanduslikult põhjendatud ja tarbijate jaoks ahvatlevate infrastruktuuriprojektide nagu Nord Stream 2 avalikku saboteerimist."

Vene gaasi Saksamaale toimetamiseks mõeldud Nord Streami võimsuse suurendamise plaanid on põrganud mitme Euroopa Liidu liikmesriigi vastuseisule.

Saksamaa toetab projekti, kuid mitu riiki eesotsas Poolaga, millele teeb muret sõltuvus Vene energiast ja Moskva osalus Ukraina konfliktis, on otsustavalt vastu.

"Mõnede riikide energiapoliitikas on märgata kallutatust, nad keelduvad poliitilistel kaalutlustel kasutamast tõhusaid ja puhtaid energiaallikaid nagu tuumaenergia ja gaas," ütles Novak ja nimetas seda Maailma Kaubandusorganisatsiooni põhimõtetega vastuolus oleva protektsionismi jätkamiseks.

"Venemaa on energiajulgeoleku garant. Me näeme tohutut kasutamata koostöö- ja investeerimispotentsiaali," lisas ta.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: