Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Sisserände reguleerimise töörühm pani paika töökava detsembrini

Sügisel asus siseministeeriumi eestvedamisel tööle sisserände töörühm
Sügisel asus siseministeeriumi eestvedamisel tööle sisserände töörühm Autor/allikas: siseministeerium

Siseministeeriumis kogunes kolmapäeval esimest korda töörühm, et otsida kõige sobivamat lahendust sisserände piirarvuga seotud regulatsiooni muutmiseks.

Töörühma juht, siseministeeriumi kodakondsus- ja rändepoliitika osakonna juhataja Ruth Annus andis töörühmas osalejatele ülevaate senise sisserände regulatsiooni kujunemisest ja tänasest seisust.

„Tänasel sissejuhataval kohtumisel leppisime kokku edasise töökorralduse ja põhimõtted, millest lahenduse väljatöötamisel lähtuda. Muu hulgas on oluline, et ka sisserände regulatsiooni muutmisel arvestatakse Eesti e-riigi potentsiaaliga ja kasutatakse häid e-lahendusi,“ märkis Annus.

Töörühma kuuluvad ühtekokku 19 organisatsiooni esindajad, samuti rahvastiku- ja rändeeksperdid. Oma ettepanekud sisserände regulatsiooni muutmiseks peab töörühm valitsusele esitama hiljemalt 1. detsembril sel aastal.

Sisserände piirarv reguleerib kolmandatest riikidest lähtuvat ettevõtlus- ja töörännet. Tänavu arvati kvoodi alt välja suurinvestorid, iduettevõtjad ning info- ja kommunikatsioonitehnoloogia valdkonna töötajad.

Ka ei kuulu kvoodi alla Ameerika Ühendriikide ja Jaapani kodanikud ning välismaalased, kes kolivad abikaasa või lähisugulase juurde või tulevad Eestisse õppima või teadustööd tegema.

Tänavu on sisserände piirarvuks 1317 inimest ja sisserände piirarv täitus poole aasta pealt.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: