Lihula vald: ettepanekut monumendi taaspüstitamiseks pole tehtud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Lihula monumendi avamine 2004. aastal.
Lihula monumendi avamine 2004. aastal. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Lihula vallale ei ole tehtud ettepanekut Saksa mundris võidelnute mälestussamba taaspüstitamiseks. Vallavolikogu esimees ei pea seda ka mõistlikuks.

Lihula vallavolikogu esimees Jaak Kastepõld kinnitas samuti ERR-ile, et vallale ei ole seoses sambaga tehtud ühtegi ettepanekut ega ükleskutset ja et tema seda ka mõistlikuks ei pea.

"Ei ole ettepanekuid tehtud ja ei ole üleskutset. See on selline hetke poliitilise punkti saamiseks, aga kindlasti ei ole tegemist mõistliku teemaga enam," ütles Kastepõld.

"Mõistlik oleks oma tehtust õppida ja kui on teada, et mingi teema või toimetus on punase rätikuna mõjunud, siis pole tarvis ühiskonna üleskütmisega uuesti tegelema hakata. Lihula sambal on tänaseks väärikas koht olemas ja kõigil on võimalus seda külastada. Meil on palju pakilisemaid asju, millega vaja tegeleda, ees ootavad valimised ja ühinemine ja eelkõige on inimestel ootus reaalsete igapäevaeluliste asjade osas. Puudub igasugune vajadus lauale tõsta teemasid, mis pigem põhjustavad pingeid ja keeravad pea peale meie argitoimetused, seda pole mitte kellegile tarvis," lisas ta.

EKRE Lihula osakond meenutas möödunud laupäeval Lihula kalmistul sealt 13 aasta eest teisaldatud ausammast ja otsustas hakata taotlema samba taaspüstitamist.

Lihula monument teisaldati 2. septembril 2004 Juhan Partsi valitsuse korraldusel ja see tõi kaasa konflikti kohalike elanikega. Viimastel andmetel on sammas Lagedi vabadusvõitluse muuseumis.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: