Lauma International uueks nimeks sai European Lingerie Group ({{commentsTotal}})

Indrek Rahumaa
Indrek Rahumaa Autor/allikas: PM/Scanpix

Eesti suurettevõtjale Indrek Rahumaale kuuluv Euroopa üks juhtivaid tekstiili- ja pesutööstuse gruppe AS Lauma International teatas nimevahetusest. Ettevõtte uueks nimeks on AS European Lingerie Group, lühendatult ELG. 

"Grupp on selle aasta jooksul teinud läbi märkimisväärse arengu. Oleme kasvanud Euroopa pesutööstuses üheks tugevamaks tegijaks. Otsime aktiivselt uusi edukaid brände, millega saaksime veelgi laiendada oma tooteporfelli ja aidata kaasa omandatavate ettevõtete kasvule,“ kommenteeris European Lingerie Group (ELG) omanik Indrek Rahumaa.

"Lauma International asutati tekstiilitootja Lauma Fabricsi emafirmana. Saksa pesutootja Felina International omandamisega selle aasta juunis laiendasime oma äritegevust, moodustades integreeritud struktuuri, kus kogu tootmisprotsess on ühe katuse all, alates pesu disainist kuni valmistooteni. Nimevahetus on strateegiline samm peegeldamaks nii jõulist laienemist uutele turgudele kui ka tooteportfelli kasvu," ütles ELG juhatuse esimees Peter Partma.

"Euroopa pesutööstus täna üsna killustunud. Meie tegevuse strateegiline fookus on pesu tootmise tarneahela integreerimisel ja lühendamisel. Selleks jätkame pesutööstuse ettevõtete omandamist ja liitmist ühtse grupi alla," lausus ELG nõukogu liige Baiba Ģēģere.

ELG, mille peakontor asub Lätis, on üks väheseid täielikult integreeritud tekstiili- ja pesutööstuse gruppe, mis toodab tekstiile ja pitsi kõigile suurematele pesubrändidele Lauma Fabrics nime all ning toodab ja müüb Conturelle ja Felina nimelisi Saksa pesubrände.

Grupi konsolideeritud käive ulatub käesoleval aastal üle 75 miljonit euro, andes tööd üle 1250 inimesele üle-Euroopa. ELG omab tehaseid Lätis, Ungaris ja Saksamaal ning grupi peamisteks turgudeks on Saksamaa, Prantsusmaa, Itaalia, Hispaania, Portugal, Poola, Tsehhi, Ungari, Balti riigid, USA ja Venemaa.  

Toimetaja: Indrek KuusHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: