Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Mikser Kataloonia referendumist: ministeerium võinuks vägivalda taunida

Välisminister Sven Mikser tõdes kolmapäeval riigikogu infotunnis, et välisministeerium oleks pidanud oma esimeses avalduses Kataloonia iseseisvusreferendumi kohta andma hinnangu Hispaanias toimunud vägivallale.

"Kuigi välisministeeriumi kõige esimene avaldus tol pühapäevasel päeval oli tehtud vastusena meediapäringutele, mis käsitlesid Eesti suhtumist referendumi läbiviimisse ja selle võimalike tulemuste alusel tehtavatesse otsustesse, siis vaatamata sellele, jah, kindlasti, oleks võinud ja isegi pidanud ka selles avalduses sisalduma viide aset leidnud vägivaldsetele intsidentidele," ütles Mikser.

Välisminister lisas, et vahepeal kõlanud etteheited nagu välisministeerium või tema isiklikult ei oleks tol päeval oma selget seisukohta selles küsimuses väljendanud, ei vasta tõele.

"Võite seda ise lugeda järgmisel päeval ilmunud Eesti Päevalehe paberväljaandest, kus ma ütlen juba 1. oktoobri kuupäeval, et me soovime, et Hispaania põhiseadusliku korra tagamine toimuks vägivallatult, situatsioon on murettekitav ja ma loodan, et lähipäevadel leiavad osapooled võimaluse dialoogiks," ütles Mikser riigikogu ees.

"Kindlasti ma jään ka selle üleskutse juurde, et milised tahes saavad olema poliitilised otsused ja arengud, vägivallast tuleb hoiduda, vägivald ei ole kindlasti osa lahendusest," lausus välisminister.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: