Ratas: Keskerakond mõistab korruptsiooni hukka nii sõnades kui tegudes ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Jüri Ratas Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Keskerakonna esimees Jüri Ratas saatis parteikaaslastele kirja, milles lubab, et erakond mõistab korruptsiooni hukka nii sõnades kui tegudes, nii praegu kui tulevikus.

Kolmapäeval pidas kaitsepolitsei kinni kaks Tartu abilinnapead, kellele prokuratuur esitas korruptsioonikahtlustuse. Üks neist on Keskerakonna liige Artjom Suvorov ja teine reformierakondlane Valvo Semilarski.

"Tegemist on väga kurvastava uudisega, mis tuleb meile kõigile šokina," tõdes peaminister ja Keskerakonna esimees.

"Selge on see, et kedagi ei tohi enne kohtuotsust süüdi mõista, kuid esitatud kahtlustused on piisavalt tõsised, et neile üheselt reageerida. Mõlemal mehel tuleb lahkuda abilinnapea kohalt ning anda selged vastused esitatud kahtlustustele ja küsimustele. Samamoodi ootan Tartu linnavalitsuselt igakülgset koostööd kaitsepolitsei ja prokuratuuriga," kirjutas Ratas.

"Eesti Keskerakond mõistab korruptsiooni hukka nii sõnades kui tegudes, nii praegu kui tulevikus. Kinnitan, et minu juhtimisel ei ole Keskerakonnas kohta korruptsioonile ega meile valijate tahtel antud võimu ühelgi viisil kuritarvitamisele. Selget ja läbipaistvat tegutsemist ootavad meilt õigustatult nii meie liikmed kui valijad üle kogu Eesti," lisas Ratas.

Abilinnapea Artjom Suvorov võttis kahtlustuse kohaselt pikema aja jooksul korduvalt altkäemaksu mitmele organisatsioonile toetussummade eraldamise eest. Ühte isikut kahtlustatakse Suvorovile altkäemaksu andmises.

Abilinnapea Valvo Semilarski osales kahtlustuse põhjal otsustes, millega seoses olid tal isiklikud majanduslikud huvid. Sellistes otsustes osalemist keelab korruptsioonivastane seadus ning ametnik peab end nendes otsustes osalemisest taandama.

Sellega pani Semilarski karistusseadustiku mõttes toime toimingupiirangu rikkumise eriti suures ulatuses.

See tähendab, et otsused, millest abilinnapea pidanuks taanduma, olid rahalises väärtuses üle 400 000 euro.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: