Kapo lasi Tartu endised abilinnapead vabaks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Artjom Suvorov (vasakul) ja Valvo Semilarski Tartu volikogu istungil
Artjom Suvorov (vasakul) ja Valvo Semilarski Tartu volikogu istungil Autor/allikas: POSTIMEES/SCANPIX

Kaitsepolitsei lasi korruptsioonikuritegudes kahtlustatavana kinni peetud Tartu endised abilinnapead, reformierakondlase Valvo Semilarski ja keskerakondlase Artjom Suvorovi ning veel kaks kahtlustatavat reede hommikul vabaks, kuna prokurör ei pidanud nende vahistamise taotlemist vajalikuks.

Prokurör ei pidanud vajalikuks taotleda kohtult Valvo Semilarski (51) ja Artjom Suvorovi (28) ja veel kahe kahtlustatava vahistamist, ütles Lõuna ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Kauri Sinkevicius ERR-ile.

Kaitsepolitsei pidas Semilarski ja Suvorovi mitmes korruptsioonikuriteos kahtlustatavana kinni kolmapäeva hommikul. Samuti peeti kinni kaks ettevõtjat, kellest üks on Aivo Pärn (49).

Kahtlustuse kohaselt osales Tartu abilinnapea Valvo Semilarski otsustes, millega seoses olid tal isiklikud majanduslikud huvid ning kahtlustuse kohaselt pani ta toime toimingupiirangu rikkumise eriti suures ulatuses.

See tähendab, et otsused, millest abilinnapea pidanuks taanduma, olid rahalises väärtuses üle 400 000 euro, selgitas kaitsepolitseiameti pressiesindaja Harrys Puusepp.

Samuti kahtlustavad Lõuna ringkonnaprokuratuur ja kaitsepolitsei Semilarskit altkäemaksu võtmises ning üht ärimeest Semilarskile altkäemaksu andmises.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri eriasjade prokurör Margus Gross ütles, et ka sellele ärimehele esitati kahtlustus ja ta peeti kolmapäeval kinni. Altkäemaksu summat prokurör ei avaldanud.

Kahtlustuse kohaselt võttis Suvorov Tartu abilinnapeana pikema aja jooksul korduvalt altkäemaksu mitmele organisatsioonile toetussummade eraldamise eest. Talle altkäemaksu andmises sai praegu kahtlustuse üks inimene.

"Suvorov võttis altkäemaksu selle eest, et suunas ja osales toetussummade eraldamise otsustamisel erinevatele organisatsioonile," rääkis prokurör.

Gross ütles, et kahe abilinnapea juhtumit omavahel siduda ei saa ning uurimine on kestnud pikalt, kuid jättis kuupäevad täpsustamata.

Neljapäeval, veel kinnipeetutena, esitasid Suvorov ja Semilarski lahkumisavaldused Tartu abilinnapea kohalt.

Artjom Suvorovi (vasakul) ja Valvo Semilarski lahkumisavaldused Autor: TARTU POSTIMEES/SCANPIX

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: