Suvorov talle esitatud kahtlustustest: absurd ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1508512620000 | amCalendar}}
Foto: POSTIMEES/SCANPIX

Reede hommikul arestimajast vabanenud Artjom Suvorov (KE) nimetab talle esitatud kahtlustusi absurdiks.Suvorovi sõnul kahtlustatakse teda selles, et ta aitas spordiklubil altkäemaksu eest toetust saada. Valvo Semilarski pole avalikkuse ette astunud.

Kolmapäeva hommikul, kui Tartu abilinnapeana töötanud Artjom Suvorovi kabinetti kaitsepolitseinikud sisenesid, viibis mees ise veel mujal. Peagi sai aga selgeks, et talle esitati kahtlustus korduvas altkäemaksu võtmises ning Suvorov peeti 48 tunniks kinni. Ühtlasi kirjutatakse kahtlustuses, et altkäemaksu eest aitas Suvorov erinevatel spordiorganisatsioonidel linnalt toetust saada, vahendasid ERR-i raadiouudised.

"Mina tegin fraktsioonile ettepaneku, fraktsioon tegi ettepaneku, linnavolikogu kinnitas. Ja siis mina praegu saan karistada selle eest, et mina tegin selle ettepaneku, ja väidetavalt sain mingi raha ka. Aga seda ma ütlen käsi südamel, et nende käest ma raha ei saanud," rääkis Suvorov.

Täpsemalt käib kahtlustuses jutt kahest alkäemaksu võtmisest ja kahest spordiga seotud organisatsioonist. Ühe puhul ütleb kahtlustus, et Suvorov sai altkäemaksu, ning aitas organisatsioonil linnaeelarvest raha saada. Teise puhul seda, et Suvorov lubas altkäemaksu eest organisatsiooni tulevikus aidata.

"Esimene episood on väidetavalt 250 eurot ja teine episood on pudel konjakit ja kinkekaardid," sõnas Suvorov.

Tartu linnapea Urmas Klaas (RE) meenutas, et Artjom Suvorov on temalt kunagi küsinud, et kui keegi peaks kinkekaarte kinkima, siis kas selline asi on aktsepteeritud, siis kindlasti selline asi ei ole aktsepteeritud.

Kahtlustuse kohta, et Suvorov võttis kahel korral eri isikutelt altkäemaksu, ütles ta, et see on absurd. Siiski otsustas Suvorov üheskoos erakonnakaaslastega, et astub tagasi erakonna piirkonna juhatusest ja peatab oma liikmelisuse Keskerakonnas.

"See on väga suur tagasilöök. Ma olen veendunud 99,9 protsenti, et see on aja küsimus, kui öeldakse, et ma olen süütu, aga ikkagi see jätab väga suure märgi," lausus Suvorov.

Artjom Suvorov otsustas täna ajakirjanike ette astuda, Valvo Semilarski, kes samuti täna hommikul arestimaja tagaukse kaudu lahkuda otsustas, pole seni veel avalikkuse ette astunud. Teda kahtlustatakse samuti altkäemaksu võtmises aga ka toimingupiirangu rikkumises, ehk selles, et ta osales enda huvisid puudutavas otsuses enam kui 400 000 euro ulatuses. Enam kui 600 tartlast, kes Semilarskile nendel valimistel hääle andsid, ootavad selgitusi ka temalt.
Teise korruptsioonikahtlusega linnapea Valvo Semilarskiga seostatavas juhtumis kinni peetud ärimees Aivo Pärn "Aktuaalsele kaamerale" kahtlustuse sisu ei avanud, kuid samuti endal süüd ei näe.

"See tehing, mida siis nagu süüks pannakse, mulle ja Tartu abilinnapeale Valvo Semilarskile on toimunud küll täpselt turutingimustel ja teiste isikute osavõtul ja on kõik on liikunud pangaülekannetega ja see on tagantjärele kõik kontrollitav. Mida mulle nagu süüks pannakse ütleme, et seal ma küll ei näe nagu süütegu," ütles Pärn.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: