Tartu endine abilinnapea Suvorov astub kohtu ette hilissügisel ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Artjom Suvorov
Artjom Suvorov Autor/allikas: POSTIMEES/SCANPIX

Tartu maakohus määras esmaspäeval kohtuprotsessi altkäemaksu võtmises süüdistatava Tartu endise abilinnapea Artjom Suvorovi üle hilissügisele.

Kohus määras eelistungil avaistungi 27. novembrile ning järgmised istungid kuni tuleva aasta 1. veebruarini.

Lõuna ringkonnaprokuratuur süüdistab Suvorovit korduvas altkäemaksu võtmises, ühel juhul altkäemaksu küsimises ning kelmuse katses.

Lisaks Suvorovile astuvad kohtu ette talle altkäemaksu andises süüdistatavad Kaido Sirge ja Ivan Zajats.

"Süüdistuse kohaselt lubas Suvorov aidata ja ka aitas ajavahemikul 2015 kuni 2017 oma tuttavatel saada Tartu linnalt nende spordiklubidele erinevaid toetusi," ütles eriasjade prokurör Margus Gross.

Vastutasuks oma ametiseisundi kasutamise eest otsustusprotsesside suunamisel ja mõjutamisel sai Suvorov altkäemaksu nii sularahas kui ka varalist väärtust omavate esemetena kokku üle 600 euro.

Lisaks süüdistab prokuratuur Suvorovit 2017. aastal kolmandale isikule altkäemaksu küsimises, mis seisnes selles, et Suvorov küsis 67-aastaselt mehelt 960 eurot altkäemaksu, seades sellest sõltuvusse viimasega seotud mittetulundusühingule 2000 euro suuruse tegevustoetuse saamise Tartu linnalt.

Nende tegevustoetusest 960 eurot pidi altkäemaksu andja kandma Suvoroviga seotud tuttavale, kes abistas Suvorovit kohaliku omavalitsuse volikogude valimisüritustel Tartu linnas.

"Sellisel viisil kolmandale isikule teenete eest tasumine muutis kindlasti altkäemaksu skeemi raskemini tabatavaks, kuid asja sisu jääb samaks. Tegemist on ikkagi ametisiku poolt oma ametiseisundi ärakasutamisega ja antud juhul oli initsiaatoriks ametiisik, mis teeb kuriteo olemuselt raskemaks," ütles prokurör Margus Gross.

Veel süüdistab prokuratuur Suvorovit selles, et Tartu linnavalitsuse eluasemekomisjoni liikmena püüdis ta 2016. aasta lõpus 77-aastaselt naiselt petta välja 5000 eurot, lubades tagada kannatanule Tartu linnale kuuluva korteri võõrandamise. Kuna kannatanu Suvorovi ideega kaasa ei läinud, jäi kuritegu katse staadiumisse.

Kriminaalasja uuris kaitsepolitsei ja uurimist juhtis Lõuna ringkonnaprokuratuur.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: