Trump ja Putin arutasid Süüriat, Iraani, Põhja-Koread ja Ukrainat

Foto on illustreeriv.
Foto on illustreeriv. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

USA president Donald Trump ja Vene riigipea Vladimir Putin arutasid teisipäeval telefonivestluses Süüria, Iraani, Põhja-Korea ja Ukrainaga seotud teemasid, teatas Valge Maja.

Teisipäevane telefonivestlus leidis aset päev pärast seda, kui Süüria president Bashar al-Assad külastas Venemaad ja kohtus Putiniga.

Putin teavitas Trumpi oma kõnelustest Assadiga, öeldes, et Damaskus pooldab parlamendi- ja presidendivalimiste korraldamist.

"Vladimir Putin teavitas Donald Trumpi tähtsamatest tulemustest kohtumisel Assadiga, mis leidis aset 20. novembril ja kus Süüria liider kinnitas oma panustamist poliitilisse protsessi, põhiseadusreformi läbiviimisesse ning presidendi- ja parlamendivalimistesse," teatas Kremli eestkõneleja.

Kremli teatel arutasid Putin ja Assad uusi võimalikke rahualgatusi Süüria jaoks ja uut Süüria rahukõneluste vooru Genfis. Putin rõhutas telefonivestluses Trumpiga vajadust jätkata terroritõrjejõupingutuste koordineerimist kahe riigi vahel.

Valge Maja teadaande kohaselt rõhutas Venemaa riigipea eriti vajadust tagada ühtses Süürias stabiilsus.

"Mõlemad riigipead toonitasid vajadust leida Süüria kodusõjale rahumeelne lahendus, lõpetada humanitaarkriis ja võimaldada põgenenud süürlastel oma kodudesse naasta," edastati Valge Maja avalduses.

Riigipead käsitlesid ka murettekitavat olukorda Afganistanis seoses suureneva terrori- ja narkoohuga.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: