Damaskuse lähedal hukkus Süüria režiimi rünnakutes 23 tsiviilelanikku

Süüria pealinna Damaskuse lähedal mässuliste valduses olevas Ida-Ghouta piirkonnas sai pühapäeval valitsusvägede õhu- ja suurtükirünnakutes surma 23 tsiviilelanikku, ütlesid vaatlejad.
Ala kuulub nn deeskalatsioonitsooni, mis loodi Süüria valitsuse liitlaste Venemaa ja Iraani ning mässuliste toetaja Türgi kokkuleppel.
Ida-Ghouta on alates 2013. aastast režiimivägede piiramisrõngas ja nüüdseks on seal toidu- ja ravimipuuduse tõttu tekkinud humanitaarkriis.
Mesraba ja Madira piirkonnas hukkus pühapäeval õhurünnakutes 21 tsiviilelanikku, veel kaks sai surma suurtükirünnakutes Douma linnale, ütles vabaühendus Süüria Inimõiguste Vaatluskeskus.
"Ohvrite arv võib tõusta, sest paljud haavatud on raskes seisundis," ütles keskuse direktor Rami Abdel Rahman.
Viimase kahe nädala jooksul on valitsusvägede pommirünnakutes Ida-Ghoutale surma saanud üle saja inimese. Lisaks on mässulised tulistanud regioonist Damaskuse pihta, tappes mitu inimest.
Süürias Deir Ezzoris hukkus Vene õhulöökides 34 tsiviilisikut
Ida-Süürias Deir Ezzori provintsis hukkus pühapäeval Venemaa õhulöökides äärmusrühmituse ISIS kontrollitud külale 34 tsiviilisikut, teatas vabaühendus.
Rünnak Eufrati jõe idakaldal asuvale Al-Shafah' külale toimus pühapäeva varahommikul, teatas Süüria Inimõiguste Vaatluskeskus.
Tapetutest 15 olid lapsed, lisas keskus.
Toimetaja: Laur Viirand
Allikas: BNS