Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Saakašvili kuulutas välja näljastreigi

{{1512810780000 | amCalendar}}
Mihheil Saakašvili Kiievis kinnipidamisel.
Mihheil Saakašvili Kiievis kinnipidamisel. Autor/allikas: REUTERS/SCANPIX

Gruusia ekspresident ja Ukraina Uute Jõudude liikumise juht Mihheil Saakašvili kutsus ukrainlasi 10. detsembril marsile presidendi tagandamiseks ning teatas, et alustas näljastreiki.

 

"Valitsuse käsilased vahistasid mind valesüüdistustega. Sellega üritavad nad teid hirmutada. Ärge kartke! Minge julgelt pühapäeval rahumeelsele meeleavaldusele nõudma presidendi tagandamist. Koos kaitseme Ukrainat korruptsiooni ja meelevaldsuse eest," ütles Saakašvili avalduses, mille luges ette tema kaitsja Ruslan  Tšornolutski.

Tšornolutski lisas, et Saakašvili keeldub vahi all hoidmise ajal söögist.

Saakašvili on juhtinud mitmeid meeleavaldusi Porošenko vastu ja nõuab tema ametist lahkumist seoses korruptsioonikahtlustega.

 

Saakašvili peaks kohtu ette toodama esmaspäeval.

Saakašvili kutsus rahvusvahelist üldsust mitte eirama Ukraina sündmusi

Gruusia ekspresident Ukraina Uute Jõudude liikumise juht Mihheil Saakašvili kutsus laupäeval rahvusvahelisi ja inimõigusorganisatsioone mitte eirama Ukrainas toimuvat.

"Saakašvili kutsus inimõigusrühmitusi ja rahvusvahelisi organisatsioone panema tähele autoriteetse rahvusvahelise poliitiku tagakiusamist, kes ei ole kogu elu pannud toime ainsatki kuritegu, ning suhtuma Ukrainas toimuvasse äärmise tõsidusega," ütles reedel kinni peetud Saakašvili advokaat Ruslan Tšornolutski.

Endiselt Odessa oblasti kubernerilt võeti suvel Ukraina kodakondsus. Reede õhtul kinni peetud Saakašvilile ei ole veel süüdistust esitatud, kuid prokuratuuri teatel tegi ta president Petro Porošenko kukutamiseks koostööd Venemaaga seotud Ukraina ärimeestega.

Porošenko: Saakašvili uurimisse võidakse kaasata eksperdid

Gruusia ekspresidendi Mihheil Saakašvili suhtes seoses Venemaalt ebaseadusliku toetuse saamisega võidakse kaasata rahvusvahelised eksperdid, ütles Vilniuses visiidil viibiv Ukraina president Petro Porošenko.

"Ma ei välista, et uurimine võib taotleda usalduse suurendamiseks rahvusvaheliste organisatsioonide ekspertiisi," ütles Porošenko, lubades, et ei sekku uurimisse ning kinnitas, et riik tagab juurdluse erapooletuse ja avatuse.

"Kui kedagi rahastab agressorriik, selle eriteenistused või oligarhid eesmärgiga õõnestada riigi ühiskondlikku rahu ja stabiilsust, siis kaasneb sellega kohtulik vastutus," lisas Ukraina president.

Ülemraada saadik Anton Herašenko ütles laupäeval, et Saakašvili kinnipidamine oli seaduslik ja kohus otsustab edasise tõkendi uurimise ajaks järgmise 72 tunni jooksul.

"Politsei pidas Saakašvili kinni täiesti seaduslikult," kirjutas Herašenko Twitteris. "Kohtul on aega 72 tundi, et otsustada tema edasine tõkend uurimise ajaks."

Toimetaja: Karin Koppel

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: