Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Moskva eitab Põhja-Korea vastaste sanktsioonide rikkumist

Vene välisministeeriumi hoone Moskvas.
Vene välisministeeriumi hoone Moskvas. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Vene välisministeerium eitas laupäeval süüdistusi ÜRO Põhja-Korea vastaste sanktsioonide rikkumises.

"Venemaa täidab sanktsioone "rangelt ja täies mahus," kinnitas välisministeerium uudisteagentuuri RIA Novosti teatel.

Ajakirjandus teatas hiljuti, et Vene tankerid on toimetanud viimastel kuudel merel Põhja-Korea tankeritele kütust.

Moskva eitab kübersekkumist Kataloonia kriisi

Madridi süüdistused Moskva küberagressioonist Kataloonia referendumi ajal on alusetud, kinnitas laupäeval Vene asevälisminister Vladimir Titov.

"Oleme alates Kataloonia kriisi puhkemisest kinnitanud, et Venemaa vastu esitatud süüdistused küberagressioonis on alusetud ja provokatiivsed," ütles Titov. "Lähtudes rahvusvahelise õiguse põhimõtetest peame Kataloonia sündmusi Hispaania siseasjaks. Loodame, et olukord laheneb dialoogi teel ühtse Hispaania huvides ning tagades kõigi kodanike õigusi ja vabadusi."

Moskva: riikides, kuhu NATO vägesid viib, halveneb julgeolekuolukord

Riigid, kus NATO teeb sõjalisi ettevalmistusi ning kuhu viiakse rasketehnikat ja vägesid, peavad arvestama julgeolekuolukorra halvenemisega,  rõhutas Titov.

"Olen kindel, et NATO sõjaliste ettevalmistuse negatiivne mõju peaks kõigis tõsist muret valmistama, kuna see halvendab julgeolekuolukorda riikides, kuhu viiakse NATO vägesid ja rasketehnikat," ütles Titov.

Venemaa süüdistab USA-d relvaleppe rikkumises

Venemaa asevälisminister Sergei Rjabkov süüdistab Jaapanile raketitõrjesüsteemi tarnivat USA-d võtmetähtsusega relvaleppe rikkumises.

"USA paigaldab need (raketitõrjesüsteemid) oma sõjaväebaasidesse Rumeenias ja Poolas, see on meie läänepiiri lähedal, mis läheb vastuollu 1987. aastal sõlmitud INF (keskmaa tuumarelvastuse) leppega, mis keelab seesuguste relvade paigaldamise maa peale," ütles Rjabkov laupäeval Vene välisministeeriumi kodulehele postitatud avalduses.

"Fakt, et sellised kompleksid võivad nüüd ilmuda Venemaa idapiirile, tekitavad olukorra, mida me oma sõjalises planeerimises ei saa eirata," märkis Rjabkov.

Neljapäeval ütles Vene välisministeeriumi esindaja Maria Zahharova, et USA raketitõrjesüsteemida paigaldamine mõjub halvasti Tokyo ja Moskva suhetele.

Jaapani valitsus kiitis 19. detsembril heaks kahe Ühendriikide maal baseeruva raketitõrjesüsteemi Aegis Ashore paigaldamise kaitseks Põhja-Korea kasvava tuuma- ja raketiohu eest.

Ühtlasi kavatseb Jaapan suurendada järgmisel aastal kaitse-eelarvet raketitõrjesüsteemi tugevdamiseks.

Varem sel kuul ütles Jaapani kaitseminister Itsunori Onodera, et riik kavatseb hankida USA firmadelt kaugmaa tiibraketid tegevusraadiusega umbes 900 kilomeetrit.

Nädala eest süüdistas USA-d INF-i rikkumises ka Putin.

"Vormiliselt on need tõrjerakettide tarvis, kuid asjatundjad teavad suurepäraselt, et need laskeseadmed on universaalsed ja võivad välja tulistada ka olemasolevaid 2500 km lennukaugusega merel baseeruvaid tiibrakette. Ja sel juhul pole need enam merel baseeruvad raketid, vaid need võidakse kergesti toimetada kuivale maale," märkis president.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: