Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Soul: Lõuna- ja Põhja-Korea kontrollisid nn kuuma liini toimivust

{{1514967780000 | amCalendar}}
Foto: AFP/Scanpix

Lõuna-Korea lõi kolmapäeval esmakontakti Põhja-Koreaga läbi taasavatud piiriülese kommunikatsioonikanali, kui mõlema riigi ametnikud kontrollisid kanali toimivust, teatas Soul.

Riigid suhtlesid Panmunjomi piirikülas asuva kanali kaudu, teatas Lõuna-Korea ühinemisministeerium.

Pyongyang teatas kolmapäeval kahe Korea vahelise "kuuma liini" taasavamisest.

Teade järgnes Souli ettepanekule pidada kõnelusi vastuseks Põhja-Korea liidri Kim Jong-uni üleskutsetele parandada suhteid ja viitele, et Põhja-Korea võib osaleda Lõuna-Korea korraldatavatel taliolümpiamängudel.

"Põhja-Korea kesktelevisioon teatas, et Põhi avab dialoogikanali Lõunaga täna kell 15.30 (06.30 GMT)," ütles Lõuna-Korea ühinemisministeeriumi kõneisik AFP-le.

Korraldajad: Lõuna-Korea on Põhja-Korea olümpiale tulemiseks valmis

Tänavust taliolümpiat võõrustava Lõuna-Korea ametnike sõnul on korraldajad valmis, kui Põhja-Korea peaks otsustama olümpial osaleda.

"Teeme ettevalmistusi juhuks, kui Põhja-Korea saadab lisaks sportlastele ka kisakoori ja tugipersonali," lausus Pyeongchangi olümpia korralduskomitee juht Lee Hee-Beom.

Lisaks on Rahvusvaheline Olümpiakomitee korduvalt öelnud, et on valmis toetama Põhja-Korea osalemist, ütles Lee.

Olümpiat võõrustava Gangwoni provintsi kuberneri Choi Moon-sooni sõnul on provints valmis saatma Põhja-Korea sportlastele järgi kruiisilaeva, kus nad saaksid ka ööbida.

Hiina tervitas Koreade otsust kasutada olümpiat kõnelusteks

Hiina tervitas Lõuna- ja Põhja-Korea otsust kasutada veebruaris Lõuna-Koreas toimuvat taliolümpiat kõneluste pidamise võimalusena.

Hiina loodab, et "kõik asjassepuutuvad pooled haaravad kinni sellest positiivsest pöördest" ning Lõuna- ja Põhja-Korea tulevad üksteisele "poolele teele vastu", ütles Hiina välisministeeriumi pressiesindaja Geng Shuang.

Moskva on vastu majandusblokaadi kehtestamisele Põhja-Koreale

Moskva on vastu majandusblokaadi kehtestamisele Põhja-Koreale, teatas Venemaa välisministeerium.

"Meie ülesanne on kaitsta meie majanduslikku lävimist nõudmiste eest, mis on meie jaoks vastuvõetamatud, peamiselt need, mille eesmärk on "kägistada" Põhja-Koread," lausus erisaadik Oleg Burmistrov usutluses uudisteagentuurile Interfax.

"Oleme vastu mis tahes majandusblokaadile, mida Washington tahab sellele riigile kehtestada," ütles Burmistrov.

"Me ei taha, et meie majanduslikud huvid kannataksid ning... oleme vastu sanktsioonidele, mis mõjutavad Põhja-Korea tavainimeste elu," lisas ta.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: