Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Juncker: EL-i eelarve peab olema suurem, Brexit ei jää toimumata

Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker hoiatas esmaspäeval, et Euroopa Liidu järgmine eelarve peab olema suurem kui praegu kehtiv üks protsent ühenduse SKP-st.

Tema sõnul peavad liikmesriigid panustama ühisprojektidesse senisest rohkem, sest 2021. aastal algavasse eelarveperioodi ei anna enam raha Suurbritannia, kes soovib 2019. aastal liidust lahkuda, vahendasid "Aktuaalne kaamera", BBC ja Guardian.

"Olen täielikult veendunud ja olen seda olnud aastaid eri ametikohtadel, et meil on vaja rohkem kui üks protsent Euroopa Liidu SKP-st, et suuta adekvaatselt finantseerida kõiki ühiseid poliitikaid," selgitas Juncker Brüsselis toimunud üritusel.

"Sissetuleku mõttes on meil auk, sest üks panustajatest, Suurbritannia, jätab meid kahjuks maha. Seda kõnelust veab Michel Barnier, keda me aitame, kuid pärast jääb meil aastas puudu 12-13 miljardit eurot," lisas omalt poolt Euroopa Komisjoni eelarvevolinik Günther Oettinger, kes on sellele ka varem tähelepanu juhtinud.

Juncker rõhutas ka seda, et tema hinnangul leiab Brexit ehk Ühendkuningriigi lahkumine Euroopa Liidust kindlasti aset ning seetõttu peab ühendus astuma ka samme selle tagajärgede asjus.

"Ärge uskuge neid, kes ütlevad, et seda ei juhtu ja et Ühendkuningriigi inimesed on oma veast aru saanud... Ma ei usu, et nii läheb," märkis ta.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: