Riigikaitsekomisjon kiitis Heremi kandidatuuri üksmeelselt heaks

{{1516106280000 | amCalendar}}

Riigikogu riigikaitsekomisjon kiitis teisipäeval ühehäälselt heaks brigaadikindral Martin Heremi kandidatuuri kaitseväe juhtaja kohale.

Kaitseminister Jüri Luik tegi valitsusele ettepaneku nimetada Riho Terrase asemele järgmiseks kaitseväe juhatajaks Herem, kes asuks ametikohale 5. detsembril.

Riigikaitsekomisjon peab kandidaadi osas avaldama vastavalt seadusele oma arvamuse, kuid valitsusele pole see siduv. Seni on komisjoni liikmed oma väljaütlemistes Heremile toetust avaldanud.

"Martin Herem on kaasaegne Eesti ohvitser – ta on sõjaliselt kompetentne, tunneb läbinisti ajateenistuse ning mobilisatsioonisüsteemi ning on pikaajalise karjääri jooksul tõestanud oma suutlikkust reservarmee mudelil põhinevat riigikaitsesüsteemi sisukalt edasi arendada," põhjendas oma ettepanekut kaitseminister Jüri Luik.

Riigikaitsekomisjoni liige, endine kaitseminister parteitu Margus Tsahkna ütles ERR-ile, et Herem andis komisjonile väga selged ja arukad vastused ning seetõttu oli otsus tema kandidatuur heaks kiita üksmeelne.

"Tean Heremit ajast, kui olin ise kaitseminister. Tegemist on kaasaegse juhiga ja on väga oluline, et ta om kasvanud välja meie kaitseväest. See näitab ühtlasi kaitseväe kvaliteedimärki," sõnas Tsahkna.

Reformierakonda kuuluv endine kaitseväe juht Johannes Kert ütles ERR-ile, et ka opositsioonipoliitikuna pole temal Heremi kohta midagi halba öelda. "Ega ilmaasjata riigikaitsekomisjon teda üksmeelselt toetanud. Oli ka teisi tublisid mehi, kuid valik tuli teha ja Herem on kindlasti väga tubli kandidaat."

Kert lisas, et Herem oli 1990. aasta veebruaris koolipoisina Kaitseliidu Järvamaa maleva üks asutajaid. "Ja ta on siiamaani rivis."

Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Hannes Hanso (RE) on öelnud ERR-ile, et toetab kaitseministri ettepanekut sajaprotsendiliselt. "Usun, et see ainuõige otsus, kuigi tugevaid kandidaate on veelgi." Ta lisas, et Heremi kasuks räägib ka see, et ta on läbinud kõik etapid Eesti kaitseväes - nooremohvitserist kindralini. 

Hanso sõnul on selge on, et kaitsevägi on Riho Terrase ajal läbinud selge arenguhüppe. "Riigiakaitse on hoopis teisel tasemel ja probleemid, mida tuleb lahendada on muutunud teistsuguseks. Kasutatakse ühe keerulisemat relvastust ja relvasüsteeme. Kõik see tähendab, et uue kaitseväe juhataja pilk peab olema suunatud tulevikku ja nendele teemadele."

Brigaadikindral Martin Herem (44) alustas teenistust Eesti kaitseväes 1992. aastal ja on praegu kaitseväe peastaabi ülem. Varem on ta teeninud Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste ja kirde kaitseringkonna ülemana ning Tapa väljaõppekeskuse staabiülemana.

Lisaks töötamisele erinevatel juhtivatel ametikohtadel Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustes, Kuperjanovi üksik-jalaväepataljonis ja Tartu üksik-jalaväepataljonis, on ta osalenud välisoperatsioonil Iraagis ning kuulub Kaitseliidu taasasutajate hulka.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: