Soome president Niinistö alustas teist ametiaega

{{1517472120000 | amCalendar}}
Foto: AFP/Scanpix

Neljapäeval alustas oma teist ametiaega Soome president Sauli Niinistö, kes võitis presidendivalimised juba möödunud nädalavahetusel toimunud esimeses voorus.

Ametisse astumise tseremoonia sai alguse kell 12 parlamendi täiskogu istungil, kus Niinistö andis põhiseaduses ette nähtud ametivande, vahendas Yle.

Ametivannet oli lisaks rahvasaadikutele tulnud vaatama valitsuse liikmed, õiguskantsler ning paljud kõrged ametnikud ja välismaised diplomaadid. Samuti olid kohal endised presidendid Tarja Halonen ja Martti Ahtisaari, samuti endise presidendi Mauno Koivisto abikaasa Tellervo Koivisto.

Niinistö andis vande nii soome kui ka rootsi keeles, pärast seda esitas spiiker Maria Lohela riigipeale parlamendi tervituse. Sellele järgnes omakorda Niinistö kõne, kus ta tõstis muuhulgas esile võitlust kliimamuutusega, Euroopa julgeolekuolukorda ning Soome ühiskonna kitsaskohti.

Edasi jätkus tseremoonia parlamendihoone treppide juures, kus president vaatas üle auvahtkonna.

Hiljem tervitasid president Niinistö ja tema lapseootel abikaasa Jenni Haukio rahvast juba presidendipalee rõdult.

Presidendipaleesse kogunesid valitsuse liikmed, parlamendi spiiker, kaitseväe juhataja, mitmed muu kõrged ametnikud ja ka välisriikide diplomaadid. Kõne pidasid nii president kui ka peaminister Juha Sipilä ja tervituse edastas ka diplomaatilise korpuse vanim liige.

Otseülekannet üritustest saab alates kell 11.45 vaadata Soome rahvusringhäälingu Yle veebilehel.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: