Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Mihhail Korb: ERJK tegeleb tsensuuriga

Keskerakond
Keskerakond Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb on seisukohal, et erakonade rahastamise järelelvalve komisjon (ERJK) sekkub põhjendamatult ajarkirjanduse töösse ning tegeleb tsensuuriga.

"Ma arvan, et see ei ole normaalne, kui ERJK hakkab ütlema, mida tohib
kirjutada ja millist arvamust tohib avaldada ja millist mitte. Ma arvan, et see komisjon lähtub mingist muust põhimõttest, kui õigluse otsimine ja mina küll arvan, et selline formaat ei toimi hästi," ütles Korb ERR-i raadiouudistele.

Korbi sõnul on erakondade rahastamise järelevalve komisjoni probleem eeskätt sinna kuuluvates isikutes ja selles, et nad kuuluvad erakondadesse.

"Kui vähegi on võimalik keerata asja teise erakonna vastu, siis seda ka tehakse. Mina näeks, et kohaliku omavalitsuse üle peaks tegema järelvalvet ministeerium või riigikontrolör, kes võib öelda, kas rahad kulutatakse otstarbekalt või mitte," leidis Korb.

Korbi hinnangul ei ole komisjonil volitusi hinnata Tallinna linna poolt PBK-st ajakirjanduslike käsitluste tellimist.

"Keskerakond on seisukohal, et erakondade rahastamise järelevalve komisjonil pole volitusi sedavõrd laiahaardeliseks menetluseks, nagu on algatatud seoses linnavalitsuse poolt rahastatud väidetava keskerakondliku valimisreklaamiga Tallinna munitsipaalmeedias," märkis ta.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: