Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Taavi Aas nõuab Ojasalu tagandamist ERJK juhi kohalt

Ardo Ojasalu
Ardo Ojasalu Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tallinna linnapea Taavi Aas nõuab Ardo Ojasalu tagandamist Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjoni (ERJK) esimehe kohalt.

Aas peab lubamatuks ERJK juhi Ojasalu ähvardust enne komisjoni töö tulemusi inimesi trellide taha saata, edastas Tallinna linnavalitsuse pressiteenistus.

"Ojasalu avalikud ähvardused kinnitavad, et tegemist ei ole erapooletu komisjoniga. Ojasalu sõnad on omased aastatele enne 1953-ndat ühes teises riigis: kõigepealt leitakse inimene, seejärel hakatakse paragrahvi otsima ja leitakse lõpuks karistus," ütles Aas pressiteenistuse vahendusel väljastatud avalikus pöördumises.

Ojasalu teatas neljapäeval BNS-ile linnameedia artiklite suhtes ees seisvale analüüsile viidates, et tegemist on sisuliselt endise Kesklinna vanema Alar Nääme laadse kriminaalse juhtumiga. "Nüüd tehakse ära õiguslik analüüs koos finantsanalüüsiga ja siis saab selgeks, kas Taavi Aas pannakse kohe trellide taha või saab ta veel mõnda aega ringi käia," ütles Ojasalu BNS-ile.

"Vähim, mida komisjon teha saab, on Ojasalu viivitamatult juhi kohalt tagasi kutsuda ning sotsiaaldemokraadid Ojasalu oma esindajana komisjonis välja vahetada, et tagada vähemalt näiliselt erapooletu analüüs," tõdes Aas. Sotsiaaldemokraatliku Erakonna kunagine liige Ojasalu astus septembris SDE-st välja.

ERJK leidis neljapäeval mitme Tallinna linnameedias juhtivate Keskerakonna liikmete kohta avaldatud artikli osas, et need rikuvad erakonnaseadust ning otsustas seetõttu nende suhtes algatada juriidilise ja finantsanalüüsi. Üks vaadeldavatest juhtumitest puudutab konkreetselt Aasa.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: