Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ojasalu lükkas Keskerakonna kriitika tagasi

Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjoni (ERJK) esimees Ardo Ojasalu lükkas Keskerakonna liikmete tema suunas tehtud kriitika tagasi ning jäi oma sõnadele kindlaks, et keskerakondlasest Tallinna linnapea Taavi Aas peab vastutama linna raha kasutamise eest enda poliitilistes huvides.

"Meil on üks kallutatud seltskond, kes on väga kaldu kogu õigusriigi korralduse suhtes ja oma väga kaldu vaatepunktist näebki kõiki teisi, aga mitte ennast, viltu olemas. Taavi Aas on 14 aastat maksumaksja raha raisanud ja üks päev tuleb hakata seda tagasi maksma! See päev on teel!" kirjutas Ojasalu reedel sotsiaalmeedias.

Aas esitas reedel nõudmise tagandada Ojasalu ERJK esimehe kohalt, kuna viimane ütles komisjoni uurimist kommenteerides, et Aasa võib oodata Alar Nääme saatus. Kohus tunnistas Tallinna kesklinna endise vanema Nääme süüdi linna raha omastamises, kuna ta korraldas Valga elanike kontsertidele kutsumise flaieritega, mis ühtlasi tutvustasid Näämet kui riigikokku kandideerijat, sisaldasid Keskerakonna sümboolikat ja kandidaadi valimislubadusi.

"Kõigis ERJK poolt algatatud ja lõpuni viidud menetlustes, kus Keskerakond on ettekirjutuse saanud ja selle kohtus vaidlustanud, on kohus asunud seisukohale, et ERJK ettekirjutuse tühistamiseks puudub alus. Nääme mõisteti süüdi karistusseadustiku alusel omastamises, Savisaar, Mutli ja Sarapuu ning Kutser ja Tammemägi pidid ettekirjutuste alusel tasuma linnalt võetud raha. Toobali võltsimisjuhtumi raha nõuti samuti Keskerakonnalt sisse ja Toobal sai karistusseadustiku alusel karistatud," kirjutas Ojasalu.

ERJK leidis neljapäeval mitme Tallinna linnameedias juhtivate Keskerakonna liikmete kohta avaldatud artikli osas, et need rikuvad erakonnaseadust ning otsustas seetõttu nende suhtes jätkuva menetluse raames algatada juriidilise ja finantsanalüüsi.

Ojasalu kirjeldas oma reedese artiklis poliitilist korruptsiooni rõhuga Tallinnale ning märkis, et seaduste piiril balansseerimine on poliitikute väärtushinnangute ja aususe küsimus.

"Korruptsiooni- ning pettusekultuuri maaletooja oli Edgar Savisaar, kes, tuletan meelde, on praegu kohtu all. Ilmselt lootsid paljud 2016. aasta novembris toimunud Keskerakonna kongressi järel, et ehk muutub juhi vahetusega ka poliitiline kultuur. Asi on ju tahtmises. Kahjuks pole see muutunud, kultuuritus on juurdunud! Savisaare ja Kallo väärtusi kannavad endas edasi Aas ja Kõlvart," kirjutas Ojasalu.

Aasa kõrval tegi ka ERJK keskerakondlasest liige Tõnis Mölder reedel avalduse, milles leidis, et Ojasalu ei tohiks jätkata ERJK esimehena.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: