Ingrid Rüütel: Läti viinaralli asemel tuleks rääkida madalast iibest

Foto: ERR

Folklorist Ingrid Rüütli hinnangul pole meedias palju kõneainet pakkuv Lätist odava alkoholi ostmise teema Eesti riigi seisukohalt kuigi oluline ning hoopis enam tuleks rääkida eestlaste väljarändest ja madalast iibest.

"See, kas me ostame alkoholi Eestist või Lätist, pole oluline. Soomlased käivad ju ka meilt ostmas. See pole Eesti riigi seisukohalt elu-küsimus, on palju olulisemaid teemasid," rääkis Rüütel Vikerraadio hommikuprogrammis.

Hoopis tõsisemaks teemaks eestluse püsimisele peab Rüütel aga eestlaste väljarännet ja madalat iivet ning tuhandete, peamiselt vene keelt kõnelevate inimeste sisserännet igal aastal endistest liiduvabariikidest.

"Meie majandustase ja sotsiaalse turvalisuse tase peab arenenud riikidele järele jõudma. Seda on keerukas saavutada olukorras, kus Euroopa Liidu toetused meile vähenevad. Aga ennekõike tuleb oma majandust arendada."

Rüütli sõnul on kunagine sotsiaalteadlaste tõstatatud "kahe Eesti" temaatika taas aktuaalne ja võibolla rohkemgi kui kunagi varem. "Ainult Tallinnas ja Harjumaal ei jää eestlus ellu. Kogu Eesti asualal peab jääma eestlus elama."

Saatejuht Taavi Libe küsimusele, kas talle meeldib EKRE poliitika, vastas Rüütel, et "nii ja naa".

"Esimene erakond, kuhu ma astusin oli Eesti Maarahva Erakond, mis muutus Rahvaliiduks ja sellest sai omakorda EKRE. Mulle on rahvuslikud konservatiivsed aluspõhimõtted omased, aga mulle iga kord ei meeldi stiil, mida mõni poliitik viljeleb," vihjas Rüütel.

Mis puudutab EKRE viimast algatust Eesti hümni seadustamise kohta, leidis Rüütel, et kui Eesti lipp ja vapp on seadustatud, siis võib seda teha ka hümniga.

Rüütli sõnul hoiab ta end päevakajaliste sündmustega kursis arvuti vahendusel. "Arnoldil on ajalehed paberkandjal olemas, kui leian midagi huvitavat, siis loen lehest edasi," ütles Ingrid Rüütel ja kinnitas, et ei tema ega Arnold Rüütel kindlasti 2019. aasta riigikogu valimistel ei kandideeri.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: