Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ABLV esitas finantsjärelevalvele likvideerimise kava

ABLV panga kontor Riias.
ABLV panga kontor Riias. Autor/allikas: ERR

Läti ABLV Bank esitas esmaspäeval finants- ja kapitaliturgude komisjonile (FKTK) panga vabatahtliku likvideerimise kava, teatas panga kõneisik Janis Bunte.

Kava koostasid panga aktsionäride poolt valitud likvideerijad. Nende seas vandeadvokaat ja pankrotihaldur Elvijs Vēbers; kinnisvara- ja rahandusekspert Andris Kovaļčuks ning ettevõtterahanduse ekspert Arvīds Kostomārovs. Kavas pakutakse informatsiooni ka neljanda likvideerija kohta, kelle peab veel heaks kiitma aktsionäride üldkoosolek.

Likvideerijaid hakkab nõustama ka aktsionäride üldkoosolekul loodav komitee ning kõik info tehtavate otsuste kohta edastatakse regulaarselt FKTK-le, mis jätkab panga järelevalve ja reguleerimisega.

Tagatud hoiuste tagasimaksmine algas 3. märtsil ning hõlmab 480 miljonit eurot. Võlausaldajatele makstakse plaani kohaselt kord kvartalis tagasi kõik vabad vahendid, mida ei ole vaja likvideerimisprotsessi jätkamiseks. Esimesed maksed võlausaldajatele peaks algama 2018. aasta neljandas kvartalis. Aktsionäride nõuded tasutakse viimasena.

FKTK teatel tehakse otsus 4. aprilliks, juhul kui ei ole vaja täiendavat teadet. Juhul kui kava heaks kiidetakse, esitatakse see Euroopa Keskpangale (ECB), mille heakskiidu saamisel algab panga likvideerimine.

ABLV aktsionärid otsustasid möödunud nädalal erakorralisel istungil panga vabatahtlikult likvideerida, et kaitsta klientide ja võlausaldajate huvisid.

USA rahandusministeeriumi finantskuritegude õiguskaitse võrgustik (FinCEN) tegi veebruari keskel ettepaneku kehtestada ABLV Bankile seoses rahapesu, ametnike mõjutamise ja Põhja-Korea tuumaprogrammi rahastamisega sanktsioonid.

ABLV on varade poolest Läti suuruselt kolmas pank ning see on ECB otsese järelevalve all.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: