Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Süürias Afrinis hukkus Türgi õhulöökides 36 režiimimeelset võitlejat

{{1520084100000 | amCalendar}}
Türgi toetatava Süüria Vabastusarmee võitleja 2. märtsil Afrinis.
Türgi toetatava Süüria Vabastusarmee võitleja 2. märtsil Afrinis. Autor/allikas: Khalil Ashawi/Reuters/Scanpix

Süüria loodeosas Afrini enklaavis sai Türgi õhulöökides surma 36 režiimimeelset võitlejat, teatas vabaühendus laupäeval.

Türgi viib Afrinis läbi sõjalist operatsiooni kurdi rahvakaitseüksuste (YPG) vastu, kes on kutsunud Süüria presidendi Bashar al-Assadi vägesid endale appi.

Kafr Janna piirkonnas antud õhulöögid on kolmandad taolised õhurünnakud lojalistidest võitlejatele viimase 48 tunni jooksul, teatas Süüria Inimõiguste Vaatluskeskus.

Kurdide juhitud Süüria Demokraatlikud Jõud (SDF) teatasid, et Türgi andis õhulööke režiimimeelsete vägede positsioonidele, kuid ohvrite arvu ei avaldanud.

Reedel teatas vaatluskeskus, et neljapäeval hukkus Türgi õhulöökides 14 ja reedel neli Damaskusele lojaalset võitlejat.

Ankara alustas 20. jaanuaril Süüria Afrini piirkonnas õhu- ja maavägede rünnakuid YPG vastu. Ankara väitel on YPG Türgis terrorirühmituseks nimetatud Kurdistani Töölispartei (PKK)  Süüria haru.

Süüria valitsusväed saatsid võitlejad enklaavi kuu aega hiljem pärast kurdide abipalvet. Režiimimeelsed võitlejad on kurdide sõnul asunud positsioonidele enklaavi mitmel rindel.

Vaatluskeskuse teatel on Türgi ja sellega liidus olevate Süüria ülestõusnute kontrolli all üle 20 protsendi enklaavist ning laupäeval hõivasid Türgi-meelsed väed Rajo piirkonna Afrini loodeosas. Rajo vallutamisest teatas ka Türgi peaminister Binali Yildirim.

Türgi juhitud sõjaoperatsiooni ametnik teatas ka strateegiliselt tähtsa mäe vallutamisest Afrini kirdeosas.

Neljapäeval kandsid Türgi väed Afrinis suuri kaotusi, sõjaväe teatel hukkus kaheksa ja sai viga 13 sõdurit. Alates operatsiooni algusest on hukkunud kokku vähemalt 40 Türgi sõjaväelast.

Süüria Inimõiguste Vaatluskeskuse teatel on Türgi pommitamises hukkunud üle 140 tsiviilisiku. Türgi on eitanud suurt tsiviilohvrite arvu.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: