Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

HKScan Estonia: Rakvere lihatööstuses jätkub töö tavapäraselt

Anne Mere streikipäeval.
Anne Mere streikipäeval. Autor/allikas: Rene Kundla/ERR

HKScan Estonia juhtkond kinnitas, et teisipäeval Rakvere lihatööstuses alanud streigile vaatamata jätkub töö plaanipäraselt.

Hommikuse seisuga oli otsustanud streigiga ühineda 23 töötajat 785, teatas ettevõte.

"Austame töötajate seadusejärgset õigust streikida, samas tuleb meeles pidada, et streik ei ole lahendus. Sellisel kujul töökatkestusel on mõju mitte ainult tootmisele vaid kogu meie töötajaskonnale, farmeritele, klientidele ning tarbijatele. Soovin tänada südamest kõiki neid töötajaid, kes on kogu selle protsessi vältel olnud kannatlikud ning ka täna toetavad tööandjat jätkates tööd. On heameel tõdeda, et nad moodustavad suure enamuse," ütles HKScan Estonia juhatuse esimees Anne Mere.

"Me oleme teinud aasta viimastel kuudel mitmeid olulisi ja rahaliselt suuri otsuseid, mis puudutavad kogu meie töötajaskonda, kaasa arvatud tapaliini töötajaid. Peame mõtlema kõikide oma töötajate rahulolule ning seetõttu ei näe me, et ühe osakonna palgatõus toetaks läbipaistvat ja võrdsetel alustel kujunevat palgasüsteemi," selgitas Mere.

Mere ütles, et Rakvere lihatööstus jätkab vaatamata streigile tööd ning tehakse kõik endast olenev, et tarned klientidele sujuks tõrgeteta.

Detsembri keskpaigani toimusid läbirääkimised Rakvere lihatööstuse tapamaja 25 liinitöötaja töötasu osas. 19. jaanuaril sai HKScan Estonia neid töötajaid esindavalt Industriaal- ja Metallitöötajate Ametiühingute Liidult (IMTAL) streigiteate, mille kohaselt algas teisipäeval, 6. veebruaril Rakvere lihatööstuses tähtajatu streik, seisab ettevõtte pressiteates.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: