Leht: Kõiv uputas peasekretärina Reformierakonna võlgadesse

Tõnis Kõiv
Tõnis Kõiv Autor/allikas: Rene Suurkaev / ERR

Eesti Ekspressi andmetel uputas Reformierakonna peasekretär Tõnis Kõiv erakonna võlgadesse ja soovib nüüd, et talle makstaks 40 000 eurot lahkumishüvitist.

Leht kirjutab, et selle aasta jaanuari lõpus-veebruari alguses sisenes Hanno Pevkuri abi ja lähedane kaastöötaja Heli Teder Reformierakonna liikmete andmebaasi (kuhu tal ei oleks tohtinud juurdepääsu olla, tegemist on Riigikogu palgal oleva töötajaga) ning töötles seal rohkem kui 1500 Tallinna piirkonna reformierakondlase andmeid.

Reformierakonna IT-juht Mati Leet sai Tederi tegevusele jälile ja informeeris 9. veebruaril toimunust erakonna peasekretäri Tõnis Kõivu ning Tallinna piirkonna juhti Kristen Michalit. Vastava volituseta andmete vaatamine avastati vahetult enne Tallinna piirkonna juhatuse valimisi 10. veebruaril.

Nn "datagate'i" tuuakse välja ka ühe põhjendusena, miks peasekretär Tõnis Kõiv tuleb lahti lasta.

Kõivust lahtisaamiseks tuuakse ka kaks suurt põhjust: erakonna kehv rahaline seis ja halb tööõhkkond erakonna kontoris. Üks Reformierakonna juhatuse liige mainib Ekspressile, et partei omakapital on läinud miinusesse ehk erakonda kogutud kapital on ära kulutatud ja elatakse võõra raha najal.

Lisatakse, et poole aastaga on partei ära kulutanud terve aasta eelarve. Ka avalikud andmed erakondade rahastamise komisjonilt näitavad, et viimase poolaastaga kulutas Reformierakond 2,13 miljonit eurot – miljon rohkem kui suuruselt teine kulutaja Keskerakond. Kulud on kõrged, aga tulud, öeldakse Ekspressile, ei ole Kõivu ajal järgi tulnud.

Reformierakonna juht Hanno Pevkur ütles kolmapäeval ERR-ile aga, et Kõivu väljavahetamise küsimus on reedel erakonna juhatuses päevakorras ainult seoses erakonna esimehe vahetusega ja selle põhjuseks ei ole ajakirjanduses kajastamist leidnud erakonna majanduslik seis.

"Kui vaadata 2017. aastal erakondadele tehtud annetusi, siis vaatamata sellele, et Reformierakond oli opositsioonis, kogus Reformierakond enim annetusi. Erakonna rahaline seis on kontrolli all," sõnas Pevkur.

Reformierakonna esimehe ja juhatuse valimised toimuvad 14. aprillil.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: