Reformierakond vabastas peasekretäri ametist

{{1520589720000 | amCalendar}}

Reedel kogunenud Reformierakonna juhatus vabas partei peasekretäri kohalt Tõnis Kõivu. Uus peasekretär on Kaja Kallase sõnul erakonna liige, kes pole poliitika eesliinil, aga on aidanud erakonda programmilises töös.

"Otsustasime kokkuleppel lepingu lõpetada," kommenteeris juhatuse liige Kaja Kallas, kes kuu aja pärast kandideerib ainsana Reformierakonna juhiks.

Kallas ei täpsustanud, miks teed Kõivuga lahku läksid. Ta ütles vaid, et Kõiv ei jätkaks nagunii pärast seda, kui valitakse uus juhatus.

Ka Reformierakonna praegune esimees Hanno Pevkur ütles "Aktuaalsele kaamerale", et Kallase soov oli hakata kokku panema oma meeskonda ja otsida ühtlasi ka peasekretäri kandidaati.

Pevkuri sõnul ei olnud Reformierakonna juhatusel peasekretäri ametist vabastatud Tõnis Kõivule etteheiteid. Seda ka erakonna rahalise seisu pärast.

Meedias on räägitud sellest, et mitmed reformierakondlased heidavad Kõivule ette, et erakonna rahaasjad pole olnud korras ning ta on uputanud erakonna võlgadesse.

"Teame täpselt, kui palju on meil veel valimistest võlgnevusi üleval, teame seda, millised on olnud varasemad seisud. Midagi erakorralist ei ole. Kõik on tavapärane," sõnas Pevkur.

Tõnis Kõivu lahkumise võimalikku seost erakonna rahaasjadega ei soovinud Kaja Kallas kommenteerida põhjusel, et tal ei ole erakonna rahaasjade kohta täpset ülevaadet.

"Põhjuseks on see, et tegelikult Tõnis Kõiv ei jätka peasekretärina siis, kui tuleb uus juhatus ja see oli aus kõigi suhtes, et me selle lepingu praegu lõpetame," ütles Kallas.

Kõivu sõnul on Kallase soov moodustada oma meeskond igati mõistetav ning ta oli sellega arvestanud.

"Sellist mitteusaldamise momenti ei ole tekkinud, aga oma meeskonna loomise soov on täiesti õigustatud ja õiguspärane ja seda ma tegelikult ütlesin Kajale telefonis juba eelmisel aastal, et kui selline soov peaks tulema, siis see on ette aktsepteeritav ja ei mingit tüli," rääkis Kõiv.

Kallas uue peasekretäri nime ei avalda

Kallase sõnul on ta välja valinud kandidaadi, kes peasekretäri töö üle võtab. "Jah, olen taga rääkinud ja ta on nõusoleku andnd. Täpsemalt kommenteerin siis, kui see aeg kätte jõuab."

ERR-i hilisemale küsimusele, kas selleks võib olla tema Brüsseli kabinetiülem Irina Talviste, vastas Kallas eitavalt, kuid andis vihje, et see inimene on olnud seotud erakonna programmi koostamisega.

"Tegemist on erakonna liikmega, kes pole poliitika eesliinil, aga on aidanud programmilises töös."

Võimaliku uue peasekretärina on poliitringkondades nimetatud ka Keit Pentus-Rosimannuse nime, kuid tema on otsustanud kandideerida erakonna juhatusse ning juhatuse liige peasekretärina töötada ei saa.

"Kaja Kallas on kutsunud mind oma meeskonda, olen teda valmis Reformierakonna valmisvõidule viimisel ja erakonna ühtseks tugevaks tiimiks liitmisel toetama. Selleks kandideerin ka erakonna juhatusse," ütles Pentus-Rosimannus ERR-ile.

Juhatus vabastas Kõivu partei peasekretäri ametist, kuid tema koht jääb vabaks aprillini, mil erakonna esimeheks saab Kaja Kallas.

ERR-i uudisteportaal kirjutas reedel, et mitmed reformierakondlased heidavad Kõivule ette, et erakonna rahasjad pole korras.

Kallas ütles, et temal pole veel aega olnud rahaasjadesse sisse vaadata, mistõttu ei kommenteeri ta seda.

Kõiv ütles pärast koosolekut ERR-ile, et saab ametist lahkumise eest hüvitist suurusjärgus 30 000 eurot.

Kõiv: rahaasjad on kontrolli all

Tõnis Kõiv ütles, et kui erakonna praegune esimees ja tulevane esimees on kokku leppinud, et tema taandumine on kõigile parem, oli tal hea meel kokkulepe sõlmida.

Erakonna rahaasjad on Kõivu sõnul kontrolli all. "Samas on selge, et raha on alati vähe, ka meil," ütles ta.

Kõiv lubas nüüd jätkata töötamist juristina. Riigikokku, kuhu ta kuulus üle kümne aasta, ta kandideerida ei kavatse. "Arvan, et minu poliitiline tegevus edaspidi piirdub minu kodukohaga, milleks on Rae vald."

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: