Ratas: Rail Balticu projekt liigub jõudsalt edasi

Balti riikide peaministrid
Balti riikide peaministrid Autor/allikas: riigikantselei

Rail Balticu projekt liigub jõudsalt edasi ning tööplaani täites on lootust, et 2026. aastal algab liiklus uuel raudteel, ütles peaminister Jüri Ratas pärst Balti ja Poola peaministrite kohtumist Vilniuses.

"Ma ei näe seda võimalust, et Rail Balticu projektiga ei mindaks edasi. Tahe kõigil kolmel riigil on tugev ühine. Kui töiselt mingid küsimused tekivad, tuleb need lahendada," ütles Ratas intervjuus ERR-i raadiouudistele.

Ratas selgitas, et Balti riikide vahel sõlmitud ja parlamentides heaks kiidetud koostöömemorandum ütleb täpselt ära, millised kohustused ja tööülesanded riikidel on.

„Me oleme kokku leppinud, ja Eesti parlament on andnud ka heakskiidu sellele, kuidas Rail Balticu suurprojekti ellu viia. Projekt liigub jõudsalt edasi. Kui peame kinni kokkulepetest ja täidame tööplaani, on lootust, et 2026. aastal algab liiklus uuel raudteel,“ märkis Ratas pressiteates.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: