Rail Balticu vastased esitasid kaebused kohtusse

{{1521095880000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Rail Balticu vastased esitasid kolmapäeval Tallinna halduskohtusse kaebused Rail Balticu maakonnaplaneeringute tühistamiseks.

Kaebused esitasid Eesti Looduskaitse Selts, kodanikuliikumine Avalikult Rail Balticust, Kohila vallavalitsus ning kaks eraisikut.

Paar kaebust on veel ettevalmistamisel. Kaebajate väitel ei ole võimaldatud ligipääsu dokumentidele, avalikustamise tähtajad on olnud liiga lühikesed ning piisavalt pole kaalutud alternatiivseid trassikoridore, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Taotleme kohtult ebaseadusliku planeeringu kehtivuse peatamist kohtuvaidluse ajaks, kuna ebaselge tulevikuga maakonnaplaneeringu alusel peaksime praegu hakkama tühistama detailplaneeringuid ning algatama uue valla üldplaneeringu," ütles Kohila vallavanem Heiki Epner.

Priit Humal kodanikuühendusest Avalikult Rail Balticust märkis, et kui planeerimisprotsess ei ole usaldusväärne, siis põhjustab see varem või hiljem vaidlusi ning projekt ei saa selline, kui see peaks olema.

"Rail Balticu planeeringute menetlemisel on ilmnenud palju probleeme, seega pidime kohtu poole pöörduma," ütles ta.

Kaebajad taotlevad kohtult ka esialgset õiguskaitset.

"Esimeses etapis, mida kohus lahendab, ongi see, et mis saab nende planeeringutega menetluse kestel ehk esialgne õiguskaitse. Ma usun, et see lahendus peaks tulema järgmise nädala jooksul või ülejärgmise nädala alguses. See on küll edasikaevatav. Siis hakkab kohus juba analüüsima, kas menetluses tehti vigu ja kas need olid sellised, mille pärast vaja planeeringut tühistada," selgitas advokaadibüroo Derling vandeadvokaat Piret Blankin.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: