Kaja Kallas pakub Reformierakonna järgmiseks peasekretäriks Kert Valdaru

Kaja Kallas ja Kert Valdaru.
Kaja Kallas ja Kert Valdaru. Autor/allikas: Sander Koit/ERR ja sotsiaalministeerium.

Kaja Kallas kinnitas pühapäeva õhtul ERR-ile, et esitab Kert Valdaru erakonna peasekretäri kohale ning tutvustab teda juba esmaspäeval fraktsioonile.

Valdarule peab andma heakskiidu Reformierakonna juhatus ning Kallase sõnul oleks loogiline, kui see oleks uus, aprillis valitav juhatus. Ehk pärast uue juhatuse valimist leiab aset ka Valdaru ametisse kinnitamine.

Kallas lisas, et ametisse asumine ei saakski toimuda üleöö, sest Valdarul on ka eelmisel töökohal vaja enne lahkumist otsad kokku tõmmata.

"Reedel lõpetasime lepingu erakonna peasekretäriga ja koheselt kerkis üles küsimus, kellest saab uus. Kuigi mul oli potentsiaalse kandidaadiga kokkulepe olemas, siis loodan, et mõistate, et ei saanud tema nime avaldada enne kui ta saab oma pere ja praeguse tööandjaga räägitud, sest see oli tema palve," kirjutas Kallas varem erakonnakaaslastele saadetud kirjas.

"Mul on hea meel, et olen leidnud inimese, kes on nõus võtma endale Reformierakonna peasekretäri keerulise ülesande. Selleks inimeseks on meie erakonna liige Kert Valdaru, kes hetkel juhib Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskust, kuid enne seda töötas pikalt Siseministeeriumis ja Sisekaitseakadeemias juhtivatel kohtadel," jätkas ta.

"Oleme Kerdiga head tuttavad juba Tartu Ülikooli ajast, kus ta õppis politoloogiat ja sotsiaalpoliitikat. Viimastel aastatel oleme tihedalt suhelnud rände teemadel, kus teda võib pidada eksperdiks. Ta on olnud ka meie programmi ja valimisplatvormi koostajate hulgas. Mul on hea meel, et selline kirega inimene on nõus tulema meie meeskonda. Loodan, et uus juhatus tema kandidatuuri ka toetab," lisas Kallas.

Kert Valdaru on varem töötanud aastaid riigiametnikuna ja peamiselt tegelenud rändepoliitikaga. Hiljem töötas ta täiendusõppe keskuse juhi ja rändeeksperdina sisekaitseakadeemias.

Astangu kutserehabilitatsiooni keskust juhib ta alates 2017. aasta aprillist.

Äriregistri kohaselt on Valdaru Reformierakonna liige alates 2014. aasta veebruarist.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: