Michal: Valdaru ülesanne on meeskond kokku sulatada

Foto: ERR

Reformierakonna volikogu esimees, endine peasekretär Kristen Michal ütles, et arvestades tuleva aasta valimisi on uue peasekretäri Kert Valdaru ülesanne teha partei majapidamine korda ja meeskond kokku sulatada.

Michal ütles "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et Kert Valdaru ei ole erakonnale võõras nimi, sest ta on osalenud näiteks erakonna Tallinna piirkonna kohalike valimiste programmi töös. Michali sõnul on Valdaru poliitikas uudishimulik ja n-ö terav pliiats.

"Minu meelest üsna positiivne valik. Iga erakond ja organisatsioon peab uusi inimesi juurde tooma. See on märk elujõulisusest. Ma arvan, et Kert Valdaru juba täna on saanud tuntumaks kui üsna terava meelelaadi ja sõnastusega inimene. Ma arvan, et see on väga hea erakonna jaoks," rääkis ta.

Michal märkis, et Valdaru ülesanne on valimiste eel meeskond kokku sulatada.

"Arvestades erakonna ees seisvat ülesannet - meil on väga tõsine vastane ja kohe tulevad valimised -, siis Kerdi ülesanne on majapidamine korda teha ja selles majapidamises leida rollid ja meeskond kokku sulatada," rääkis ta.

Michal usub, et uus juhtkond viib erakonna aasta pärast valimisvõidule.

"Arvan, et kogu erakond peab pingutama, sest ühtegi võitu ei sepistata ainult püramiidi tipuga, ikka kõik inimesed piirkondades on need, mis selle võidu toovad. Eks meie enda ülesanne on ka nüüd Kaja meeskonnas olla, Kerdi meeskonnas olla, samamoodi nagu nemad on samas meeskonnas, kus meie," ütles Michal.

Michal kinnitas, et Reformierakonna sees intriigi ei ole ja kõik töötavad ühise eesmärgi nimel. "Ma arvan, et absoluutselt, see tänasest päevast on nii."

Kaja Kallas küll küsis Michalilt peasekretäri rollide kohta, kuid Michali sõnul tuleb Kert Valdarul leida oma tee. "Selline uus silmapaar on alati kohane," märkis ta.

Viimastel päevadel on olnud kõne all Reformierakonna rahaline seis ning meedias on räägitud sellest, et mitmed reformierakondlased heidavad eelmisele peasekretärile Tõnis Kõivule ette, et erakonna rahaasjad pole olnud korras ning ta on uputanud erakonna võlgadesse.

Michal ütles, et küsimus on majandamises ja uus meeskond majandab ilmselt märksa konservatiivsemalt.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: