Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Leht: Venemaa valijate arv kasvas ööga ligi 1,5 miljoni inimese võrra

Häältelugemine Venemaa valimistel 18. märtsil.
Häältelugemine Venemaa valimistel 18. märtsil. Autor/allikas: TASS/Scanpix

Ajaleht Vedomosti juhib tähelepanu kummalisele asjaolule Venemaa keskvalimiskomisjoni andmetes, mille kohaselt kasvas registreeritud Venemaa valijate arv öö jooksul ligi 1,5 miljoni inimese võrra. Valimiskomisjoni kinnitusel oli tegu tavapärase praktikaga.

19. märtsil kell 9 valimiskomisjoni poolt avaldatud protokolli kohaselt oli registreeritud valijate nimekirjas 108,727 miljonit inimest. Pühapäeva hommikul ülevaadet tehes oli keskvalimiskomisjoni juht Ella Pamfilova aga teatanud, et valimisnimekirjas oli 107,230 miljonit inimest, vahendas ajaleht.

Valimiskomisjon on samal ajal ka teatanud, et valimisi käis jälgimas 474 500 vaatlejat ning 10 500 meediatöötajat - ehk umbes viis-kuus inimest jaoskonna kohta - ning mingeid tõsiseid rikkumisi polevat tuvastatud.

Kui loetud oli 99,94 protsenti häältest oli valimisaktiivsus 67,47 protsenti. President Vladimir Putin kogus 76,68 protsenti häältest ning saavutas ülekaaluka võidu, on keskvalimiskomisjon teatanud.

Valimiskomisjon: see on tavapärane

Keskvalimiskomisjoni asejuht Nikolai Bulajev selgitas, et tegu on tavapärase nähtusega ning valimispäeva jooksul valijate arv suurenebki.

"Keegi ei lisanud mingeid valijaid nimekirjadesse reeglitevastaselt. Erinevus numbrites - see on tavapärane praktika, mis on seotud sellega, et hääletamise alguses pole valijate nimekirjas loomulikult neid inimesi, kes kirjutasid spetsiaalse avalduse hääletada oma viibimiskohas. Selliseid avaldusi oli mitusada tuhat. Lisaks sellele pole valimispäeva hommikul nimekirjas registreeritud elukohata kodanikke. Samuti ei arvestata nendes nimekirjades kunagi valijaid, kes annavad hääle välismaal. Nad lisatakse nimekirja vastavalt nende saabumisele valimisjaoskondadesse ja see on samuti mõnisada tuhat kodanikku," selgitas Bulajev.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: